Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Priče iz spavaće sobe, 18+ /

Da li je homoseksualnost bolest?

Istina. I njih ima raznih bas kao i nas hetero. I ima ih mnogo mnogo vise nego sto mislimo. E sad, mozda nije u skladu sa prirodnim zakonom koji je kreirao sve nas, ali prisutno je od pamtiveka. Cak bih po nekom mom statistickom njuskanju rekla da je vise biseksualnih muskaraca i zena nego bas cisto homoseksualnih. Dugo sam zamisljala da su homici muskarci ubuceni u pšink haljine sto se javno ljubakaju na nekakvoj paradi i to mi nije izglčedalo ni malo dopadljivo,no onda mi je jedan dan moj dugogodisnji dobar prijatelj otkrio svoju istinu,ocekujuci da cu mozda tada da mu okrenem ledja i promenim misljenje o njemu. Ipak,on je i dalje onaj isti moj drug i prihvatam ga takvog kakav jeste. Da ne kazem, jednom kada sam bila veoma tuzna bez da me iko pšotapse po ramenu i kaze nekakvu lepu rec, po najvecoj letnjoj vrucini on i njegov decko seli su na bicikl i iz susednog mesta udaljenog 30km dovezli se kod mene da me oraspoloze i slusaju moje jadalice. :) Nisam jeidno pristalica provokacija tipa parade i ljubakanja na ulici. Cak ni mnogi homići ne podrzavaju isto,smatrajuci da je to provokacija i zaostravanje odnosa medju ljudima,a takodje i da se intiman zivot cuva za 4 zida , doduse bas kao i kod redovnoih hetero parova sto bi trebalo biti. Dakle,nemam misljenje.
2014 05 09
PS. Ako nije ni po prirodi ni po religiji,shvatite da mrznjom nista ne moze da se resi. Mrnja samo hrani mrznju i dobija jos jaci odgovor. Prirodni zakon prihvacenja je cudo, bas kako nije ni jednom verom propovedana mrznja i vrednjanje. Mnogo se mrznje,suza i krvi prolivalo u ime Boga. Sta cete pobogu izmeniti sa tim?
2014 05 09
@ivypbbp, pazi samo da ne kupis nesto od mene, mozda ti prenesem BOLEST preko odece ;)) ili mozda da ti meni posaljes neku tvoju stvar da mi POMOGNES u LECENJU? [slika:3f380fe6-8430-4272-8fa4-c0b01cf65588]
2014 05 10
Meni je to groznoo
2014 06 06
ono sto mene mnogo nervira je da ako kazes da si protiv ili nesto da si odmah okarakterisan kao homofob, bukvalno ne smes da kazes svoje misljenje jer ne daj Boze da se ne slozis sa nekim
2014 06 09
A zašto si protiv? Ja sex upražnjavam isključivo sa muškarcima ali sam vaspitana tako da gledam svoja a ne tuđa posla, i zaista ne razumem kako neko može da umišlja da je na bilo koji način ugrožen od strane gej populacije.....
2014 06 11
Licno mislim da se tu ne radi o licnoj ugrozenosti, vec o ugrozenoj naciji. Istina je da smo netolerantni prema gej populaciji, ali cinjenice govore da se homoseksualnost protivi ljudskoj sudbini.
2014 06 12
Ah, da! I ja sam vaspitavana da gledam svoja posla, te se i drzim toga, zarad sopstvenog mira, ali imam prava na misljenje, kad vec pricamo ;)
2014 06 12
Ja forume i posmatram kao mesta na kojima se razgovara i razmenjuju mišljenja. Ako neko pita za objašnjenje za izneti stav - gde tu nalazite na osporavanje prava na sopstveno mišljenje?! Ja npr. nemam afinitet prema plavim očima, baš ni mrvicu ih ne volim ali nikada nisam ni pomislila da zbog toga treba da budem protv ljudi koji ih imaju
2014 06 12
Verovatno se ljudima podigne kosa na glavi kad vide da opet komentarisem na ovu temu. Ali moracu opet nesto da napisem. Naravno da svi imamo pravo na svoje misljenje, ali morate se sloziti da ovo nije tema u kojoj se polemise da li su lepse suknje do kolena ili minici. Misljenje ima svoje granice. A ako necije misljenje sadrzi mrznju po bilo kojoj osnovi (rasnoj, etnickoj, seksualnoj) tada se sloboda misljena ukida. Ne mozete reci "Ja mrzim crnce" i pravdati se time da je to vase misljenje. Znam da gadjenje i zgrazavanje nije isto sto i mrznja, ali lako moze da predje u to. Jednostavno, ako u prisustvu mladog i neformiranog uma stalno ponavljate kako vam se neko gadi jer je gej to moze imati negativne posledice na formiranje stavova te mlade osobe. Zao mi je sto je pomak po pitaju razlika (nevezano samo za homoseksualce) u ovoj drzavi i dalje jako mali. Znam ljude koji mrze metalce, znam ljude koji mrze folkere, znam ljude koji mrze sve i svakoga ako bi samo malo odstupao od uobicajenog. Dokle vise ta mrznja pre razlikama? Ja volim to, ti volis ono, super, drago mi je, razliciti smo. "Zivi i pusti druge da zive."
2014 06 12
pa ako je sva poenta u razlikama zasto onda vecina lgbt osoba nekom nepotrebnom propagandom nastoje da pokazu kako su ovakvi ili onakvi? zasto oni ne zive svoj zivot i ne puste druge da zive kako hoce nego zele da pokazu zrtve od sebe i odmah osuduju one koji ne misle kao oni i potrebna im je neka tamo parada da bi UBEDILI ljude da su kao i svi drugi? ljude bas briga za njih u ovoj zemlji, ljudi su ravnodusni osim kada je rec o paradi i tada se javljaju homofobi, huligani, niko ne voli paradiranje... ta parada izaziva konta efekat i posle sto je sve tako kako jeste? znam nekoliko gejeva i oni su protiv te parade, jednostavno zive svoj zivot i bas ih briga za bilo kakvo eksponiranje
2014 06 13
i lgbt propagiraju slobodu i jednakost ali zato cim je neko kaze nesto protiv njih npr. onda je taj neko ne znam ni ja sta, glup, ogranicen, zatucan itd? pa sta bi sa onim da svako ima pravo na svoje misljenje i slobodu govora? licemerje na delu
2014 06 13
1 2 ... 10 11 12