Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Jezičke nedoumice :)

brtele,bratele,braćale,rozo,rozle,rozi,roza
2019 06 11
> BojanaJoanovic: > stvari od pliša su jelte plišane,nisu plisirane.. Pa, nisu, ali postoje i plisirane stvari. Hoću reći da ne verujem da neko za plišane stvari piše plisirane, zna se šta je plis, a šta pliš
2019 06 11
ne zna se))zato sam i navela..posle disnepa sve je moguce..
2019 06 11
U skolskoj citanci za prvi razred vidim napisanu rec ovako rek"o.Pocinjem da vidjam to i na fu-u..Do tada nisam videla da se u sred reci stavlja apostrof za "progutano"slovo,nego samo na pocetku i na kraju.Primer "aljina,Al"...Pitam uciteljicu u skoli za to,ona mi kaze da tako treba,tj gde god fali slovo nag;asava se...Ok.Pre par damna kupim knjigu za klinca Violete Babic,koja je lektor.Knjiga se zove Jezicke crtice,gde pise da se nikada ne stavlja apostrof kada se guta slovo u sred reci,samo kod okrnjenih reci,tako ih je nazvala u knjizi.,znaci prvo ili poslednje kada fali..Sta vi kazete na to?
2020 03 07
S'a ka'em? Pa, ja uvek stavim gde god fali slovo pos'o, rek'o, d'umrem
2020 03 07
Pise kod izgubljenih samoglasnika,ne.POSLO,REKO,KO(KAO)Tu moze da se stavi kapica-znak za duzinu.Nikada se ne pise iza okrnjenog infinitiva.pr. CINIT,RADIT,NEK,MEDJ.... Evo prepisala sta pise ,:)
2020 03 07
> BojanaJoanovic: > brtele,bratele,braćale,rozo,rozle,rozi,roza Diolomirani sam filolog i znam koliko ljudi mrze da im se ispravlja pravopis i izgovor pa generalno izbegavam i gledam da ne obraćam pažnju, naročito zbog stečene titule jer onda ljudi nekako uvek imaju dodatnu averziju prema tome da ih filolog ispravlja. Sve mogu da preživim (jako teško ali nekako mora 😂) - ali BRATE MILI, znači redovno viđam na profilima članica sa juga Srbije da pišu BRATELE i bukvalno se onesvestim, dođe mi diplomu da spalim 🔥😂😂😂
2020 03 14
> SvetlanaRadic: > > BojanaJoanovic: > > brtele,bratele,braćale,rozo,rozle,rozi,roza > Diolomirani sam filolog i znam koliko ljudi mrze da im se ispravlja pravopis i izgovor pa generalno izbegavam i gledam da ne obraćam pažnju, naročito zbog stečene titule jer onda ljudi nekako uvek imaju dodatnu averziju prema tome da ih filolog ispravlja. Sve mogu da preživim (jako teško ali nekako mora 😂) - ali BRATE MILI, znači redovno viđam na profilima članica sa juga Srbije da pišu BRATELE i bukvalno se onesvestim, dođe mi diplomu da spalim 🔥😂😂😂 Ahahahaahahahahahhaahah.... prvi put kad sam to procitala nisam ni znala sta je! Trebalo mi je par sekundi da shvatim sta je.pisac hteo da kaze hahahahaah....
2020 03 14
> lokibg: > > SvetlanaRadic: > > > BojanaJoanovic: > > > brtele,bratele,braćale,rozo,rozle,rozi,roza > > Diolomirani sam filolog i znam koliko ljudi mrze da im se ispravlja pravopis i izgovor pa generalno izbegavam i gledam da ne obraćam pažnju, naročito zbog stečene titule jer onda ljudi nekako uvek imaju dodatnu averziju prema tome da ih filolog ispravlja. Sve mogu da preživim (jako teško ali nekako mora 😂) - ali BRATE MILI, znači redovno viđam na profilima članica sa juga Srbije da pišu BRATELE i bukvalno se onesvestim, dođe mi diplomu da spalim 🔥😂😂😂 > Ahahahaahahahahahhaahah.... prvi put kad sam to procitala nisam ni znala sta je! Trebalo mi je par sekundi da shvatim sta je.pisac hteo da kaze hahahahaah.... Da, bukvalno i ja isto, skroz sam se zbunila! Takođe još jednu stvar sam primetila - članice stalno mešaju pojam RAZMENA i ZAMENA, kad napišu u opisu da "ne rade zamene" u dilemi sam - jel' ne razmenjuju odeću ili ne primaju nazad robu i menjaju za nešto drugo?! 🤷‍♀️
2020 03 15
Jao jeste. Takođe, neke devojke ne vide razliku između PLIŠANO i PLISIRANO
2020 03 15
Da li se skolski predmeta pisu velikim ili malim slovom?Npr iz Geografije je ucio....Ili "Treba na odgovara Srpski jezik"?
2020 06 19
Izvrsno. 😊
2020 06 19
1 2 ... 6 7 8