Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Opet štrajkuju

Samo još ovo da napišem, apsolutno razumem one osobe koje su platile neke manje iznose za kupovinu i koje se jedva "pokrpe" za ptt slanjem preko Postexpressa jer su najjeftiniji. Opet, sa druge strane, ne razumem one osobe koje "bubnu" za nešto, lupam, 10.000-20.000din, i onda se "istresaju" na prodavcem što im paket kasni zbog štrajka Postexpressa za šta ovde niko nije kriv, a pri tome su same tražile slanje paketa Postexpressom. Za toliko vrliki iznos uplate za kupljenu stvar, nekako mi nije logično da im je toliko mučno bilo dati 100-150din. više za ptt za slanje nekom drugom kurirskom službom gde bi im paket stigao odmah sutradan. Trebalo bi da u ovom slučaju i kupci imaju malo više razumevanja, jer nisu ovde prodavci ti koji štrajkuju nego PE, i niko ovde nije kriv zbog toga. Uz to, svako ima pravo izbora na to preko koje kurirske službe će im biti poslat paket.
2019 03 28
> Neroxy: > > LadyBlye: > > > Julija: > > > Toliko me nerviraju... Poslala sam zeni monton za koji je uplatila vecu sumu novca, i ceka vec 3 dana, i ko zna koliko ce da ceka jos.... :@ > > > Nego sta nego cu da im trazim odstetu! > > Jeste li Vi platili ptt pri slanju? Ako jeste i ukoliko slučajno paket ne stigne, onda imate pravo na odštetu, ukoliko je naznačeno da primalac plaća ptt onda nema ništa od te odštete... > Ima prava na odštetu. Ali samo jedna strana da li to bio pošiljalac ili primalac. Pisala sam u pravcu pošiljaoca, ne primaoca. Ako primaoc nije ništa platio za poslati paket, na osnovu čega onda može da se pokrene to za odštetu? Zaista me zanima, jer ja em što sam slala (jedan paket od ponedeljka je stigao danas) em što treba da mi stigne ono što je u ponedeljak pislato. Mislim da možda tu ima veze ako je naznačen otkup, vrednost, a bez toga ništa, ili...?
2019 03 28
Nije zena pravila nikakav problem, zna da je strajk, ali meni je krivo sto je platila uredno tako skupu stvar i sad ceka da je dobije, i ne zna se kada ce to biti... Nisam ja platila ptt, ali svakako cu joj predloziti tu odstetu, nije mi do para, nego do toga sto ako oni mogu da se izivljavaju mogu i ja. Neka devojka mi je ovde napisala da nije trebalo da saljem, pa kako sam ja znala da ce da mi zarobe paket, kad mi nisu rekli??? Post express je odavno poceo da koci, pre par nedelja je trebalo da mi stigne lek, naznacen da stigne u subotu do 12h, doneli su tek u PONEDELJAK. Tako da su kolektivno debili, neka daju otkaz onda, nemoj da se izivljavaju nad drugim ljudim koji nemaju veze sa njihovim parama!!!
2019 03 28
> LadyBlye: > Ako primaoc nije ništa platio za poslati paket, na osnovu čega onda može da se pokrene to za odštetu? Na osnovu plaćene poštarine. Jedino ukoliko je platio poštarinu, primalac ima prava na odštetu. Piše na sajtu PE.
2019 03 28
Julija, nisam ja uopšte o Vašoj situaciji pisala, nego uopšteno. Razumem Vaš revolt, svi smo mi revoltirani što eto ni krivi ni dužni ispaštamo (ne mislim samo na saradnje preko ovog sajta, nego uopšteno) zbog toga što država neće da ispuni zahteve onih ljudi koji za zaista mizerne plate rade pošteno svoj posao, sa sve manjkom radne snage. Nije tim ljudima lako, ali zaista sa druge strane nije uredu obustavljati skroz rad gde silan običan narod trpi- od obe strane. Isto je tako bilo kada je i zdravstvo pre nekoliko godina bilo u štrajku, što je još gore od ove situacije vezane za PE.
2019 03 28
> srebrna: > > LadyBlye: > > Ako primaoc nije ništa platio za poslati paket, na osnovu čega onda može da se pokrene to za odštetu? > Na osnovu plaćene poštarine. > Jedino ukoliko je platio poštarinu, primalac ima prava na odštetu. > Piše na sajtu PE. Misliš pošiljaoc? Primalac ne može platiti ptt za paket koji mu nije stigao. Da, tako sam i ja pročitala na sajtu PE, i ovde napisala, ali neko tvrdi da druga strana (primalac) ima pravo na odštetu. Ne vidim na osnovu čega, ukoliko nije ništa plaćeno? Eto, to mi nije jasno.
2019 03 28
Primalac ima prava na odštetu jer je platio poštarinu prilikom prijema pošiljke. Pošiljalac ima prava na odštetu i da nije platio poštarinu priliko slanja. Neroxy je u pravu, pravo na odštetu za tu pošiljku može ostvariti ili primalac ili pošiljac. Dok vam pošiljke ne stignu ili ne budu uručene, nema govora o odšteti.
2019 03 28
Mada, ako vam uopšte ne stignu ili pak stignu oštećene i tada imate pravo na odštetu. Za prvi slučaj kao pošiljalac, za drugi opet kao pošiljalac ili primalac. Sve imate na linku koji sam podelila još na početku teme.
2019 03 28
> srebrna: > Mada, ako vam uopšte ne stignu ili pak stignu oštećene i tada imate pravo na odštetu. > Za prvi slučaj kao pošiljalac, za drugi opet kao pošiljalac ili primalac. > Sve imate na linku koji sam podelila još na početku teme. Mislila sam da je ovde reč o tome za odštetu ukoliko paketi ne stignu.... Izvinjavam se, pogrešno sam shvaćena, no to ovde nije ništa novo i već je prešlo u naviku. 😁😁😁 Izvinjavam se još jednom, a zbog čega tačno "evo ne znam, BogU mi".. 😁😁😁😁😁😁😁
2019 03 28
Ljudi u posti ovde kod mene uveliko salju pakete . I to bas velike pakete . Kao da se nista ne desava . Samo u posti pitaju "Da li znate da ce paketi kasniti nekoliko dana" . Vecina nije znalo ,,i svi salju . Ja sam ipak dobila Bex . Rekli mi da ce doci ,nisu dosli . Otisla u postu novi Merkator i poslala . Primmaju pakete .
2019 03 28
Evo i ja da se javim situaciju za Nis, konkretno za postu u ulice Dragise Cvetkovica. Decko je malopre isao da proba da posalje jedan paket. Na salteru su mu rekli da ne primaju pakete, a kad je pitao kada ce da se razresi cela situacija, rekli su mu samo čuće se.
2019 03 28
Mama mi upravo rece da su u nekim vestima javili da od veceras ponovo radi PostExpress. Ima li jos neko slicnu informaciju?
2019 03 28
> MALAODSTILA: > Mama mi upravo rece da su u nekim vestima javili da od veceras ponovo radi PostExpress. Ima li jos neko slicnu informaciju? Čula sam i ja jedan deo dogovora sa Krkobabićem večeras u vestima, ali sam stigla do TV-a pred kraj tako da sam čula samo da je nešto dogovoreno ali ne i šta...
2019 03 28
> LadyBlye: > > MALAODSTILA: > > Mama mi upravo rece da su u nekim vestima javili da od veceras ponovo radi PostExpress. Ima li jos neko slicnu informaciju? > Čula sam i ja jedan deo dogovora sa Krkobabićem večeras u vestima, ali sam stigla do TV-a pred kraj tako da sam čula samo da je nešto dogovoreno ali ne i šta... E upravo to-dobro ste razumeli. Tako mi je i ona rekla - da je K. pricao i da je postignut dogovor...ali ja joj nisam poverovala. :")
2019 03 28
> MALAODSTILA: > > LadyBlye: > > > MALAODSTILA: > > > Mama mi upravo rece da su u nekim vestima javili da od veceras ponovo radi PostExpress. Ima li jos neko slicnu informaciju? > > Čula sam i ja jedan deo dogovora sa Krkobabićem večeras u vestima, ali sam stigla do TV-a pred kraj tako da sam čula samo da je nešto dogovoreno ali ne i šta... > E upravo to-dobro ste razumeli. Tako mi je i ona rekla - da je K. pricao i da je postignut dogovor...ali ja joj nisam poverovala. :") Jeste, on i ovaj "čika" što je predstavnik štrajka Postexpressa, i još nekoliko ljudi je bilo tu... Rečeno je da je dogovor postignut, ali ne znam detalje jer kasno stigoh da čujem...
2019 03 28
1 2 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 14