Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zivot bez slezine

Devojke ne znam da li se secate pisala sam na temu ciste na slezini.... Ono sto se izdesavalo je sledece... Skener je pokazao da je cista u slezini i da je velika 10cm, hirurg je odmah rekao da to mora da se operise i da mora da se vadi cela slezina... Takodje, operacijanije nije hitna ali s obzirom na velicinu ciste bilo koji fizicki napor jaci ili kontunuirani ili neka upala ili trauma moze izazvati pucanje ciste i slezine i to je onda urgentno stanje.... Da jedna nevolja ne ide sama ja se trebutno brinem o majci koja je onkoloski bolesnik u poodmakloj fazi bolesti i nepokretna, sa trenucima demencije, dakle izlozena sam fizickom naporu i ne znam koliko ce to stanje trajati, ne mogu ni ja a ni doktori da prognoziraju tako nesto... A ja bi trebala da po savetu hirurga obavim operaciju sada u junu..... Nisam pametna, sta raditi??? Dajte neki predlog.
2019 06 01
Da li se moze mama privremeno smeatiti u bolnicu dok vama nw prodje operacija?Ako ima svesne trenutka,da joj tada lepo objasnite i Ona ce sigurno biti za to ! Nw zelim da zvucim surovo,ali u suprotnom me samo da mozete da se izlozite naporu i komplikacijama,cista pukne,nesto bude... nego cete uz sve jos biti optereceni I nervozni dok joj pomazete,da vam se nesto ne desi,a bas bi bilo jos tuznije da to ona oseti... Srecno!
2019 06 03
> sandokanka: > Da li se moze mama privremeno smeatiti u bolnicu dok vama nw prodje operacija?Ako ima svesne trenutka,da joj tada lepo objasnite i Ona ce sigurno biti za to ! > Nw zelim da zvucim surovo,ali u suprotnom me samo da mozete da se izlozite naporu i komplikacijama,cista pukne,nesto bude... nego cete uz sve jos biti optereceni I nervozni dok joj pomazete,da vam se nesto ne desi,a bas bi bilo jos tuznije da to ona oseti... > Srecno! Da, mnogo sam razmisljala o tome i mislim da bi tako bilo najbolje.... Objasnila sam joj i ona se slozila, ali posle dva dana kad joj spomenem ona se ne seca pa onda opet se seti i sve tako... Tako da sad radim na tome da je smestim u neku bolnicu bar dok sam ja u bolnici... Znam da je to najbolje za nas obe...
2019 06 03
Da li ste probali neke cajeve / neku alternativnu medicinu za razbijanje te ciste? Znam da su mnoge devojke razbijale ciste na metrici, kamen u bubregu, mozda moze i ta cista da se ukloni prirodnim putem? :/ da probate da izbegnete operaciju ....
2019 06 03
Ko veruje, on pokusava i neretko, izleci se, ali ljudi su uglavnom skepticni i ocekuju da im doktor predlozi alternativu, sto se ne dogadja, sem ako Vam je doktor kucni prijatelj. Prirodni preparati ne mogu da stete, a bez slezine moze imunitet da bude narusen, tako da je najbolje probati spreciti operaciju
2019 06 03
Ali cista je bas velika, tj zahvata veci deo slezine.... Sta ako pukne? I da... Jesam skepticna...
2019 06 04
Pazite sa neproverenim cajevima. Dosta je slucaja hepatitisa izazvanog cajevima i neproverenim lekovima koji u sebi sadrze ko zna sta... Verujte mi, ne pricam napamet. Zato doktori i ne smeju (ne zele) da ih preporucuju.
2019 06 04
Ako je dosta njih pilo neki odredjeni caj, koristilo odredjenu biljku i nije im pukla cista, vec se smanjila i nestala, to je siguran korak ka izlecenju, a treba pratiti forume takvog sadrzaja. Za slucaj hepatitisa u vezi sa cajevima nisam cula, ne znam kako je moguce dobiti tako nesto od biljaka, jer hepatitis se dobija nehigijenom, zagadjenom vodom, prenosi krvlju ugrozenog ubodom, tj mesanjem krvi..zavisi koja vrsta. Moguce je ostetiti jetru lekovima. Postoje biljke koje lece odredjene bolesti u malim dozama, dok u velikim mogu biti otrovne.. to sve ima da se izgugla i ako se koristi kako treba, nema kontraidikacija. Ne treba da zivimo u strahu, a ako nam je nesto sudjeno, ne mozemo ga izbeci 😉
2019 06 04
> jacaikaja: hepatitis se dobija nehigijenom, zagadjenom vodom, prenosi krvlju ugrozenog ubodom, tj mesanjem krvi..zavisi koja vrsta. U pravu ste, ali vi pricate o virusima hepatitisa. Oni se zaista tako prenose. Ali ono sto mnogi zaborave je da je hepatitis mnogo siri pojam od samih virusa. Mogu ga izazvati i mnoge druge stvari, a posto jetra vrsi detoksikaciju svega sto unesemo u organizam (alkohol, lekovi, cajevi...), moze biti pogodjena bilo kojom od tih supstanci. Ne kazem da sada treba sve izbegavati, vec samo da se oprezno postupa, i da se koriste samo proverene stvari, nista vise :)
2019 06 04
Ja pod cajem podrazumevam susene biljke, tako da one sigurno ne mogu ostetiti jetru. Alkohol i lekovi je mogu ostetiti, kao i neadekvatna ishrana. Naravno, nekima ne steti ni to. Caj od zalfije i surutka npr.ciste jetru i slezinu, to sam davala cerki kad je imala trombocitopeniju, jer joj je jak antibiotik ostetio slezinu, jetru..te su trombociti opali. Tada mi je dr predocio da se vadi slezina u nekim slucajevima, kada pacijent ne reaguje na lekove, kortikosteroide. Posle joj se trombocitopenija nije vise vratila, smatram da je ocistila i slezinu i jetru prirodnim putem, ali kortikosteroidi su joj ostetili stitnu zlezdu, te smo posle narucivali melem za hipotireozu, koja po doktorima nije izleciva, ali joj je vec duze vreme tsh u normali..toliko o lekovima i alternativi. Svako ima izbor da pokusa ili ne pokusa, ja verujem u prirodno i vodeci se tim, tako lecim i sebe i decu
2019 06 04