Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

PAZITE SE! Upit za cene u evrima putem mejla! PREVARA!

![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/5d8dc4dd54e18475a21e2396967861fd.jpg) Nakon mog odgovora o ceni u evrima usledila je sledeca poruka, gde sam automatski shvatila da je u pitanju ozbiljna prevara. Nikako nemojte davati podatke sa kartice, a ni kucnu adresu.
2020 03 08
Bilo je psr tema već o to e, trebali ste procitati malo i ovde na mk da iskulirate poruku.prevaranti mogu i preko IP adrese da saznaju podatke. Niste trebali da odgovarate sa mejla.
2020 03 08
Trebalo bi ovo prijaviti...
2020 03 08
I meni je jutros stigla poruka, da posaljem cenu u eurima na mail. Naravno da sam iskulirala. Ljudi nazalost nasedaju na ovakve stvari, a to moze voditi u ozbiljne probleme sa tzv. sajber kriminalom.
2020 03 08
> MajaB96: > Bilo je psr tema već o to e, trebali ste procitati malo i ovde na mk da iskulirate poruku.prevaranti mogu i preko IP adrese da saznaju podatke. Niste trebali da odgovarate sa mejla. Znam da je bilo par tema, i na svakoj sam objavila fotografiju da svi vide o cemu je rec. Ja sam nasela i poslala poruku mailom, jer sam imala iskustvo da saljem u inostranstvo, i isto komunikaciju na engleskom, ali je ovo ocigledno prevara. Ako postoji milion tema o razmeni i nebitnim temama, ne vidim u cemu je problem da ostavim jos jedno upozorenje, za dobrobit svih korisnika sajta.
2020 03 08
i meni se desilo,takodje vodjena predjasnim iskustvom prodaje u inostranstvu...posaljem poruku preko maila,dobijem odgovor kao i svi prethodno...gde su mi trazeni podaci... naravno tek tad shvatila sta se desilo...Nisam dala podatke ali imaju moj mail...Promenila sam odmah sifru od istog...i evo celo jutro mi stizu poruke da neko pokusava da udje na mail... Da li i koje su moguce posledice ????
2020 03 08
> radovanjovana: > i meni se desilo,takodje vodjena predjasnim iskustvom prodaje u inostranstvu...posaljem poruku preko maila,dobijem odgovor kao i svi prethodno...gde su mi trazeni podaci... naravno tek tad shvatila sta se desilo...Nisam dala podatke ali imaju moj mail...Promenila sam odmah sifru od istog...i evo celo jutro mi stizu poruke da neko pokusava da udje na mail... > Da li i koje su moguce posledice ???? Obrises mejl I napravis novi :)
2020 03 08
> Jasmina30: > > radovanjovana: > > i meni se desilo,takodje vodjena predjasnim iskustvom prodaje u inostranstvu...posaljem poruku preko maila,dobijem odgovor kao i svi prethodno...gde su mi trazeni podaci... naravno tek tad shvatila sta se desilo...Nisam dala podatke ali imaju moj mail...Promenila sam odmah sifru od istog...i evo celo jutro mi stizu poruke da neko pokusava da udje na mail... > > Da li i koje su moguce posledice ???? > Obrises mejl I napravis novi :) :) apsolutnoooo
2020 03 08
Sta da radim u slucaju da se i meni ovo desi?Mejl ne mogu da obrisem jer mi je on unet za elektronski dnevnik deteta
2020 03 08
> KristinaCa12: > Sta da radim u slucaju da se i meni ovo desi?Mejl ne mogu da obrisem jer mi je on unet za elektronski dnevnik deteta Mozda bi trebalo prijaviti slucaj policiji
2020 03 08
> KristinaCa12: > Sta da radim u slucaju da se i meni ovo desi?Mejl ne mogu da obrisem jer mi je on unet za elektronski dnevnik deteta Pa samo nemoj sa mejla da odgovaras Kad ti ovde posalje poruku samo je obrisi
2020 03 08
Stiglo i meni, obrisala razgovor. Hvala na upozorenju, mada je jasno k'o dan da je neka muljaza.
2020 03 08
> lilali: > > KristinaCa12: > > Sta da radim u slucaju da se i meni ovo desi?Mejl ne mogu da obrisem jer mi je on unet za elektronski dnevnik deteta > Pa samo nemoj sa mejla da odgovaras > Kad ti ovde posalje poruku samo je obrisi sta mogu da urade ako dodju do maila ? ja sam im odgovorila i kada su trayili dalje podatke nisam slala...
2020 03 08
Imaju li pristup podacima preko e-maila?
2020 03 08
> KristinaCa12: > Imaju li pristup podacima preko e-maila? ne necemu bitnom... nista bitno sta bi moglo da se iskoristi ne veyujem za mail..
2020 03 08
1 2 3