Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

Hajmo malo diskusije o gorućoj temi :) Slobodno se raspišite. Jesam. I mogu reći da sam apsolutno prijatno iznenađena organizacijom svega. U prevodu, što se hoće, to se i može! Sve pohvale za organizaciju, a da se većina ljudi nije uzentala, čekala bih je do najmanje juna.
2021 01 25
Nisam i necu uskoro.Sacekacu jos neko vreme,pa ako mi se bude islo,icicu.Kad moja baba koja je 36' god nije i ne pada joj na pamet,sto bih ja trcala odmah u redove i gurala se sa onim narodom,gde je velika verovatnoca da cu da se zarazim jer se distanca ne drzi i pojedini maske ne nose.A i nema ko decu da mi cuva.Vodim racuna o sebi,ne izlazem se guzvi i ne idem tamo gde ne moram.U postu isto kad idem,gledam kad nisu penzije,isplate i to bude rano ujutru ili pred kraj kad nema nikog.Banke i ne posecujem,jer imam kartice,gradskim prevozom se ne vozim,jer imam auto koji samo ja i muz vozimo.On radi,isto nece da se vakcinise,sa narodom je svaki dan i eto.Ali sam se raspisala...😀.....sacekacu jos neko vreme,ako nas zakonski ne obavezu da se vakcinisemo.
2021 01 25
Nisam ali planiram...Zvala DZ,kazu zakazivanje preko portala.
2021 01 25
A onda udjem u portal,traze prijavu,gde moram da skeniram tj fotografisem licna dokumenta...Jbg odustala..Kako si se ti prijavila?
2021 01 25
Nisamnkos uvek i bas se dvoumim. Odlicna tema-hvala @srebrna ! :-) Spadam u rizicnu grupu za dijagnozom Hasimota/hipotireoze i insulinske rez.....i sve to sa (samo) 35 g. Puno sam citala na temu vakcina i upravo kad se dodje do problema ljudi sa autoimunim bolestima, postoji dosta oprecnih misljenja da li treba da se vakcinisu ili ne. Bas bih volela da cujem ako ima jos devojaka sa slicnim problemom - sta su uradile ili sta su ih savetovali... Inace nisam protivnik vakcina, primila sam jesenas onu protiv sezonskog gripa.
2021 01 25
> jelena2606: > A onda udjem u portal,traze prijavu,gde moram da skeniram tj fotografisem licna dokumenta...Jbg odustala..Kako si se ti prijavila? Ne treba logovanje na portal da biste se prijavili za vakcinu. Ja sam tako požurila da mami napravim nalog dan pre nego što su počele prijave, da bude spremna :) ugnjavila se sa tim slikanjem lične i popunjavanjem svega, i sutra vidim da ne treba. Ima direktno odeljak covid 19/iskazivanje ineteresovanja za vakcinisanje. A što se tiče teme, nisu me još pozvali, ali uzdam se i ja u ljude koji su se uzentali pa da stignem na red pre juna :)
2021 01 25
Pronasla.Hvala
2021 01 25
Srebrna koju si primila vakcinu?
2021 01 25
Ja sam recimo zagovornik vakcinisanja ali niti sam se prijavila niti planiram u skorije vreme. Prijavila sam roditelje jer su u rizicnoj grupi, a i mozak su mi probili sa pitanjem: jesi nas prijavila? Stariji sin mi jos nije primio revakcinu MMR jer je letos dok nije bio u kolektivu i bio je potpuno zdrav doktorka bila na odmoru pa na bolovanju, a nisu nam dali da odemo kod nekog drugog dr da nam da uput za vakcinaciju. Ne shvatam zbog cega ali tako je bilo. Sad kad je u kolektivu i uvek pomalo slinav ne pada mi na pamet da ga.vodim. Sacekacu letnji raspust pa vodim obojicu da prime....
2021 01 25
@jelena Prijavila se preko portala još prvog dana, označila da mi je svejedno koju, međutim otišla drugog dana kako su krenule kao padobranac i primila kinesku, Sinopharm. Stigao mi je poziv za sutra, ali sam već obavila.
2021 01 25
Suprug i ja spadamo u rizicnu grupu pa je on insistirao da ga prijavim ali su nas danas pretekli iz DZ pozivom na mobilni telefon. Nasli su preko MTS-a broj koji je registrovan na njega jos pre 20-tak godina a koji sve vreme koristi najmladji sin. Uglavnom, pitali su ga da li i kojom vakcinom zeli da bude vakcinisan, cak su mu i prevoz ponudili. Za dva dana ocekuje poziv kako bi mu rekli kada i gde da ode na vakcinaciju. Inace, matori me nije ni pitao da li ja hocu ili necu ili sta o tome mislim ali je za sebe veoma zabrinut. Meni je smesno i u fazonu sam : neeeeka, neka prime prvo ovi stariji sto vise vooole da zive. A i razmisljam, Sto moramo zajedno da jedemo pecurke . Prvo neka se deda vakcinise pa ako se ne bude ritao i ja cu...pa bar da gazim na sigurno :D
2021 01 25
> GabiProdaja: > Suprug i ja spadamo u rizicnu grupu pa je on insistirao da ga prijavim ali su nas danas pretekli iz DZ pozivom na mobilni telefon. Nasli su preko MTS-a broj koji je registrovan na njega jos pre 20-tak godina a koji sve vreme koristi najmladji sin. Uglavnom, pitali su ga da li i kojom vakcinom zeli da bude vakcinisan, cak su mu i prevoz ponudili. Za dva dana ocekuje poziv kako bi mu rekli kada i gde da ode na vakcinaciju. > Inace, matori me nije ni pitao da li ja hocu ili necu ili sta o tome mislim ali je za sebe veoma zabrinut. Meni je smesno i u fazonu sam : neeeeka, neka prime prvo ovi stariji sto vise vooole da zive. > A i razmisljam, Sto moramo zajedno da jedemo pecurke . Prvo neka se deda vakcinise pa ako se ne bude ritao i ja cu...pa bar da gazim na sigurno :D Kako ste me slatko nasmejali :')
2021 01 25
Moja sestra nece da primi ja takodje ne razmisljam o tome jedino ce mozda mama da primi bas se cula sa tetkom koja radi na infektivnoj i rekla joj je da primi Kinesku tako da ce nju jer je jedina sa nekim normalnim sastavom mada nije ni ona nesto za vakcinu videcemo za sad ne zakazujemo nista danas su zvali mamu iz Opstine isto za vakcinu rekla im je prvo da se dogovrim sa cerkama pa cu vam javiti xD Neka ti ga fala :D
2021 01 25
Ali to zvanje,nudjenje prevoza...mnogo toga nejasnog sto se tice promocije vakcine i guranja da sto vise vakcina kupimo i budemo medju prvima na listi zemalja sa najvise vakcinisanih.Trebalo bi malo da se zapitamo sto se toliko odbija vakcinacija u svetu,pa im stalno prete novim zakljucavanjima,produzavanjem istih i oni i dalje ne popustaju.Inace,kao zdravstveni radnik,nisam se vakcinisala i ne planiram.
2021 01 25
Razmisljala sam da se prijavim medju prvima... nesto me nagovorilo da pricekam. Primila bih rusku ipak. Kinezi vode svet i sve vec njihovo koristimo. Od Amerike stizu samo ocaj i jad vazda ovom malom parcetu sveta. Kada sam videla da se na poslu vise interesuju da li cemo da primimo vakcinu ili ne, nego sto se interesuju nasi opredeljeni lekari iz DZ, nesto mi bilo sumnjivo. Sta ti ja znam, sacekacu malo. A i vala, bocu nisam primila 50 godina, iako imam manje 😂 Ako moze nekako da daju da popijem ili tako nesto, hocu. 😬
2021 01 25
1 2 3 4 5 ... 24