Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Dekanti zabranjeni?!

Poštovana, dekantovanje parfema se smatra uslugom. Usluge nisu predmet prodaje na sajtu mojekrpice.rs. U nedozvoljenim predmetima imate već navedeno da usluge nisu dozvoljene za prodaju na sajtu, Nema navedeno da se u usluge ubrajaju i dekanti,kao što ni neke druge usluge nisu pobrojane. To će biti rešeno kada objave nova pravila sajta, pa će tada krenuti i negativne ocene za prodaju istih. Imate obaveštenje https❓/mojekrpice.rs/forum/t/562740/novine-na-sajtu, tako da imamo mnogo više vremena za čišćenje sajta od nedozvoljenih predmeta i oglasa. Srdačan pozdrav
2021 04 24
evo odgovora (posle 2 nedelje) od Admina
2021 04 24
Iilali, ja se ne razumem toliko u parfeme ali koja je razlika po ovome između dekanta niche parfema i običnog parfema? Jedno se može a drugo ne?
2021 04 25
> AppleRed: > Iilali, ja se ne razumem toliko u parfeme ali koja je razlika po ovome između dekanta niche parfema i običnog parfema? Jedno se može a drugo ne? ne , po ovome ne bi smeli ni jedni ni drugi -Dekanti ni jedni ni drugi , a cele bocice da (mada je i taj parfem sipan u bocicu samo ga nismo mi sipali ) Iz ugla usluge , svi mi ovde cinimo usluge jedni drugima prodajuci nesto povoljnije nego sto smo platili a ta usluga je zabranjena , ne znam kako je dekantovanje parfema isto kao odlazak kod frizera ili na manikir , ali tako to ovde ispada , samim tim sve se moze gledati kao usluga ? a to je zabranjeno ... Mislim mozda ni uzorci jer i to je neko sipao -a sipanje je usluga? Nista ja ne znam, niti mi je jasno. Po mom misljenju jedno nebulozno pravilo a objasnjenje jos nebuloznije Oni najbolje znaju sta su ovim hteli
2021 04 25
Puno toga meni ovde nije jasno pogotovo ne selektivan pristup. A vidim oglase za dietetske suplemente i kvazi lekove koji uopšte nisu dozvoljeni. Još malo pa će da se nudi i vijagra ali nikako na komad jer je to usluga. 🙃🙃🙃
2021 04 25
Pored selektivnog pristupa u brisanju dekanata i samog stavljanja dekanata na listu nedozvoljenih predmeta i njihov tretman kao "pruzanje usluga" (?!) sto mi je, da se diplomatski izrazim, krajnje upitno, interesantno mi je i sledece: sta je dekant parfema? Dekant parfema je kada iz originalne bocice parfema izdvojite odredjenu kolicinu u neoriginalnu bocicu. Uglavnom se dekantuje manja kolicina od 5, 10, 20 ml, mada moze i 50% parfema da se dekantuje, ukoliko se dvoje dogovore da zajedno kupe jednu bocicu i podele parfem. Dakle, dekant je x ml parfema u neoriginalnoj bocici. E sad, postoje i bocice manje od 5 ml za dekantovanje: npr. bocice od 1 ml, od 2 ml, od 3 ml. Ali se one, iz meni nepoznatog razloga, ne nazivaju dekantima vec se koriste reci kao sto su: tester, sempl, probica... Evo primera: https://mojekrpice.rs/items/kozmetika/7365515/les-eaux-primordiales-mecanique-intuitive-parf-or Ovo je dekant od 3 ml u plasticnoj bocici sa rukom ispisanim nazivom parfema, a ne originalni sempl proizvodjaca. Povrh toga, u oglasu je prikazan parfem cija je foto preuzeta sa interneta i nikako ne odgovara izgledu predmeta, tj. dekanta, koji se u oglasu nudi (tacke 16. i 22. sa spiska neozvoljenih predmeta na profilu AdminRs https://mojekrpice.rs/items/odeca/1717139/nedozvoljeni-predmeti ).
2021 05 13
Naziv moze da bude i odstampan, ali to ne menja stvar: opet nije rec o originalnom semplu proizvodjaca. Npr: https://mojekrpice.rs/items/kozmetika/7346216/rezhermetica-sandalsun-parfem-original A evo kako izgleda originalni sempl proizvodjaca ovog parfema: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0397/0295/4145/products/sandalsun-sample-1-5ml-925.jpg A i same originalne semplove uopste nije tesko otvoriti i sipati tamo bilo kakvu tecnost. I, generalno, i u originalne bocice parfema koje imaju sve moguce "dokaze" originalnosti (batch kod, neki ugravirani detalj i sl) moze se sipati bilo kakva tecnost (o cemu sam pisala u temi: https://mojekrpice.rs/forum/t/566633/parfemi-u-originalnoj-ambalazi-a-unutra-neka-cudna-tecnost ). Da zavrsim sa ovim presirokim izlaganjem: zabranom dekanata nece se resiti problem uvaljivanja raznih tecnosti kao parfema. Moze se uvaliti fals i u originalnom semplu proizvodjaca, i u originalnoj bocici parfema. To uopste ne resava problem prodaje fejk parfema.
2021 05 13
Nikada ovde nisam kupila niti prodala fake jer niti koristim takvo nešto i,logično da sarađujem sa članovima u koje imam poverenja. Mnogi od nas se znaju sa parfemskog sajta duže od 10 godina. Nažalost ću retko navracati zbog mera. Nikada nisam zarađivala od dekanata,niti ću. Ali da su značili kao smanjenje količine,usled velikog broja,jesu. Da su značili onima koji nisu želeli celu bočicu,jesu. Ja sam,zbog tog znanja ili neznanja kako parfem miriše i napisala da biram sa kim ću da sarađujem. Šta mi znači neko ko mi dođe i kaže "A kako tvoj Hypnotic Poison prvi batch,a po batchu je nov"....i sad ja njoj dok objasnim na koliko se ponavljaju pomenuti,te kako je samo nekada pisalo Christian Dior,sada samo Dior....neka hvala. Uzela ga je članica koja se razume,srećna za takvo blago koje sa današnjim očerupanim ne može da se poredi. Najvažnije da uredno i bez greške brišu pojedincima par dekanata,dok su turske kopije po cca 200e tu. I uopšte...ovo će završiti kao Limundo....samo prevaranti i kopije.
2021 05 15
Nesto nemam utisak da Admin (Admini) uopste citaju ovu temu, kao i druge teme gde clanovi/ce pisu u cilju poboljsanja rada sajta koji nosi naziv "Moje krpice". U vezi sa dekantima pisala sam i Adminu. Ne znam, mozda bi imalo svrhe da svi mi, koji smo na neki nacin pogodjeni odlukom da se dekanti zabrane na ovom sajtu, pisemo direktno Adminu. Mozda na taj nacin uspemo da skrenemo paznju na apsurdnost zabrane dekanata, dok se na sajtu i dalje neometano prodaju buckurisi u originalnim parfemskim bocicama. Daleko od toga da mislim da se u originalnim bocicama koje se nude na sajtu nalaze iskljucivo buckurisi, ali da toga ima - ima. I te kako ima. Posebno na profilima koji nude 30 - 50 - 150 originalnih bocica sa vrlo upitnim sadrzajem u njima. Ali na tim profilima nikad niste mogli da vidite ponudu da kupite dekant. A niste, jer se prodavcu buckurisa ne isplati da proda dekant, pa da onda kupac shvati sta zapravo prodavac prodaje (secernu vodicu) i da mu se vise nikad ne obrati. Cak i da takav prodavac proda kao dekant zaista originalan parfem, kupac ce tada znati kako mirise i kako se na koze ponasa original, pa kad resi da kupi od tog istog prodavca bocicu, shvatice da je upravo kupio nesto sto je ili samo nalik na dekant, ili uopste ni nema veze sa njim. A te gluposti koje se mogu procitati na takvim profilima, poput "iz licne kolekcije", "ljubitelj sam i kolekci(J)onar parfema", a svake nedelje postavi po 10 bocica za prodaju, navode upravo na suprotan zakljucak: ni o kakvom ljubitelju parfema tu nije rec i osoba se bavi preprodajom parfema, bas kao sto se mozda bavi i preprodajom polovnih auto guma ili stocnog koncentrata - preprodavcu je svejedno sta preprodaje, sve dok mu je dozvoljeno da uvaljuje robu i dok mu to donosi zaradu.
2021 05 15
Evo dodatka ishrani😂😂tj celo to NOVO pravilo (ne smeju ni uzorci-probice-sample size ??) 9. Zabranjena je ručno rađena kozmetika, mali testeri, kozmetika starija od 2 godine, kataloška prodaja, zabranjeni su profili koji prodaju isključivo nekorišćenu kozmetiku, dekanti parfema.
2021 05 29
Interesantno je kako ce da utvrde da li je kozmetika starija od 2 godine. Osim ako ne misle da je batch code neki garant originalnosti i roka upotrebe. Budibogsnama...
2021 05 29
A ovo kao nije dekant? Samo pitam. 🙄🙄🙄 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/17bb159bb594ae0b0f3ec289ac05b2d6.jpg)
2021 05 30
Jeste, i to je dekant. Svaki parfem izdvojen u drugu bocicu, bila ona od 1 ml, 2 ml, 10 ml... 50 ml, jeste dekant. Moze to da se nazove "probica", "tester", kako hoces... dekant je.
2021 05 30
Ili, npr, ovo: https://mojekrpice.rs/items/kozmetika/7444812/les-eaux-primordiales-mecanique-intuitive-parf-or Em je dekant (cija je prodaja nekima zabranjena i pre nego sto se rec "dekant" nasla na listi nedozvoljenih predmeta, a nekima ocigledno nije zabranjena), em se na prvoj foto nalazi foto sa interneta, tj. oglas sadrzi foto koja nema veze sa izgledom predmeta koji se prodaje... naravno, Admini to ne vide, iako na profilima te clanice ima ihaaaa koliko ovakvih oglasa. Bitno da su pobrisani oglasi onih koji dekantuju 5-10 parfema, a ovi sto ih prodaju angro - niti su im uklonjeni oglasi, niti imaju negativnu, nista.
2021 05 30
Najnoviji dodatak (pitala sam jer mi nije bilo jasno i evo odgovora) Poštovana, Od malih pakovanja dozvoljena su samo putna pakovanja. Srdačan pozdrav
2021 06 08
1 2 ... 4 5 6 7