Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

KOMERCIJALNA PRODAJA???

Drage članice, Kako razumete sintagmu "komercijalna prodaja"? Šta ona tačno,po vama,obuhvata? Pitanja nisu postavljena da proveravaju vaše "poznavanje materije", već zbog davanja negativnih ocena pojedinim članicama od strane admina.
2021 06 13
Конкретно овај оглас и још неколико са овог профила су добар основ за блокирање, али би админ прво требала да упозори негативном. https://mojekrpice.rs/items/cipele/7473310/adidas-patike
2021 06 13
Pored onog standardnog "prodaja vise komada istog predmeta" uz varijacije po bojama, broju i sl, meni je komercijalna prodaja i kada se na jednom profilu nudi npr. 50 tasni. Mislim da su kupljene iskljucivo radi preprodaje, a ne "dobila sam na poklon, ali mi ne odgovara". Msm, zezne se zena pa kupi nesto bez mnogo razmisljanja i onda postavi ovde za prodaju. Ali da greskom kupi na desetine tasni?! Vazi 😀 Isto tako i za odecu i obucu (kupljeno negde radi preprodaje ovde), parfeme (kupovina radi dekantovanja... proda 3-4 dekanta od 10 ml i isplati bocicu od 100 ml... a posle to sto joj je ostalo u bocici nudi po ceni za koju je kupila celu bocicu 😀 ). I generalno: preprodaja bilo kakvih predmeta u vecem broju za mene je komercijalna prodaja. Vrlo je lako shvatiti ko zaista prodaje nesto sto mu je visak, pa na tom profilu ima npr. 10-15 oglasa za odecu, 3-4 oglasa za obucu, poneki parfem, kais, ogrlicu... Ali 30 haljina, 70 tasni?! Cista komercijala, osoba je preprodavac/nakupac/moguce i svercer sa sve torbama "krmacama" na granicnim prelazima. Ili: Osoba ima problem u glavi i iz nekog razloga mahnito kupuje. I kada joj naidju zdravorazumski momenti i ona shvati sta je uradila, onda pokusava da se resi toga prodajom. Ali to je vec psihijatrija...
2021 06 13
Sad pogledah i vas profil: 27 stranica sa oglasima, 675 predmeta, obuca sa brojevima 39, 35, 41, 44, odevni predmeti u broju 34, ali i 44... po mom misljenju to je komercijalna prodaja.
2021 06 14
recimo, da je ovaj sajt udžbenik, vaš nik, avatar i profil bi stajali umesto definicije komercijalne prodaje. niste usamljen primer, daleko od toga, ali se ostali, barem, nisu našli u čudu i otvorili temu -" komercijalna prodaja, šta mu to dođe" sa sve 3 znaka pitanja.
2021 06 14
Не браним ни админе ни кориснике само реално гледам новонасталу ситуацију (глобално). По правилима сајта комерцијална продаја се гледа на нивоу појединачног огласа. Да будемо реалне, кад би се гледало на нивоу профила, неби било добро, јер 70% профила продаје крпице довучене са распродаја из домаћих аутлета или иностранства. То би отприлике значило брисање преко 300 активних профила и преко 5000 предмета (а већина управо јури баш те предмете). Сајт би био утотаљен. Остало би само смеће које се већ годинама вуче - ствари купљене на бувљаку и прикрпљене за продају. Осим екстрема, нико нема више од 15 - 20 својих предмета. Ипак мора да постоји нека толеранција, јер је сајт већ прилично оштећен правилима која се тичу козметике.
2021 06 15
Razumem ja to, ali razumem i da je sajt Moje krpice koncipiran (barem deklarativno) da prodajemo visak SVOJE odece, obuce, parfema. Dakle, VISAK, tj. ono sto nam je postalo malo/veliko, ili smo se zaleteli pa kupili nesto misleci da nam treba (a ispostavilo se da nam ne treba), dete preraslo pa ostale nikad obucene stvarcice ili kratko nosene, parfem koga smo se zasitili i sl... Clanica je postavila pitanje, ja sam iznela svoje misljenje. Mislim da bi bilo veoma dobro da se ogranici broj oglasa po profilu. I, naravno, da bude jedan profil po clanici. Time bi se komercijalna prodaja, koja je, izgleda, neiskoreniva, ipak svela u prihvatljive okvire.
2021 06 15
> saskabg: > Razumem ja to, ali razumem i da je sajt Moje krpice koncipiran (barem deklarativno) da prodajemo visak SVOJE odece, obuce, parfema. Dakle, VISAK, tj. ono sto nam je postalo malo/veliko, ili smo se zaleteli pa kupili nesto misleci da nam treba (a ispostavilo se da nam ne treba), dete preraslo pa ostale nikad obucene stvarcice ili kratko nosene, parfem koga smo se zasitili i sl... > Clanica je postavila pitanje, ja sam iznela svoje misljenje. > Mislim da bi bilo veoma dobro da se ogranici broj oglasa po profilu. I, naravno, da bude jedan profil po clanici. Time bi se komercijalna prodaja, koja je, izgleda, neiskoreniva, ipak svela u prihvatljive okvire. У потпуности се слажем са тобом и баш ћу отворити тему у подф. идеје.
2021 06 15
Sirok pojam...Misli se uglavnom na nove stvari u vise brojeva.Medjutim postoje i prodavci koji su svakako komercijalni,prodaju novu garderobu u jednom broju,vrv kupuju dzakove iz outleta... Ne slazem se za brojeve.Ja prodajem i moju garderobu i od nekih drugarica po nesto.Tako da na profilu moze da se nadje i br obuce 36/37 sto je moj a i druge velicine tipa 38,39... Shodno tome,moze svako da prodaje ako npr porodica ima vise clanova,koje nose razlicite brojeve obuce i odece.
2021 06 15
> Madeleine: > По правилима сајта комерцијална продаја се гледа на нивоу појединачног огласа. što je posebna idiotarija i ne znam kome je to palo na pamet, znači, dovoljno je da "namestim" tekst u oglasu, da ne piše da prodajem 20 komada istog pudera u svim nijansama ili 200+ pari cipela u brojevima 35-45 i, voala, nisam komercijalni (pre)prodavac. pa, tako, recimo, imamo temu gde devojka, opušteno, kaže da joj je prethodni profil obrisan zbog komercijalne prodaje, ali da ju je admin, lično, posavetovao da otvori novi, sa istim brojem artikala i istim slikama, samo da ne napiše u tekstu da prodaje 30 komada uzoraka pudera, 40 sjajeva za usne i 50 lakova za nokte, novih, sa sve deklaracijom uvoznika. a, to što" većina juri baš te artikle", neka ih juri privatno, u kontaktu sa prodavcem i rešen problem. dosta zloupotrebe i zaobilaženja pravila samo zato što, eto, može. a admini, čast izuzecima, postoje samo na papiru.
2021 06 15
> jelena2606: > Shodno tome,moze svako da prodaje ako npr porodica ima vise clanova,koje nose razlicite brojeve obuce i odece. može, ako se radi o čestitoj porodici stonoga, negujmo različitosti. :')
2021 06 15
> EsBeBe: > > jelena2606: > > Shodno tome,moze svako da prodaje ako npr porodica ima vise clanova,koje nose razlicite brojeve obuce i odece. > može, ako se radi o čestitoj porodici stonoga, negujmo različitosti. > :') :') Dobro ti vrv mislis na ceo profil sa obucom od 10 str.Primer kada bih ubacila obucu mog klinca koji trenutno nosi 43,a bas mu brzo raste noga imala bih poprilican broj muske obuce u razlicitim brojevima.
2021 06 15
> Madeleine: > Не браним ни админе ни кориснике само реално гледам новонасталу ситуацију (глобално). > По правилима сајта комерцијална продаја се гледа на нивоу појединачног огласа. > Да будемо реалне, кад би се гледало на нивоу профила, неби било добро, јер 70% профила продаје крпице довучене са распродаја из домаћих аутлета или иностранства. То би отприлике значило брисање преко 300 активних профила и преко 5000 предмета (а већина управо јури баш те предмете). > Сајт би био утотаљен. Остало би само смеће које се већ годинама вуче - ствари купљене на бувљаку и прикрпљене за продају. > Осим екстрема, нико нема више од 15 - 20 својих предмета. Ипак мора да постоји нека толеранција, јер је сајт већ прилично оштећен правилима која се тичу козметике. Ovo nije u potpunosti sve bas tako Delimicno je tacno
2021 06 15
Meni ne smeta ako prodaju predmete iz opisa, realno uslikane i po povoljnijoj ceni, nego u radnji. Niko nije došao na sajt da kupuje skuplje. Cenjkaju se i za sitan novac, za novu stvar. Komercijalna prodaja je kad ne otvorite butik, nego prodajete ovde novu garderobu i tako ne plaćate porez, a bas me zabole za to, ima većih problema koji se neće nikad rešiti. Problem je kada je u pitanju komercijalna prodaja (kobajagi) original šminke, parfema i ostalog, po visokim cenama, koji nisu original, ali to već spada u prevaru
2021 06 16
> MarijaRavilic: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/444efe923379599a9ac58bf417a0066b.jpg) > Preko 700 pozitivnih 😳 Devojka radi uvoznu, polovnu garderobu i to radi jako dobro, kupujem redovno od nje. Odeca joj je perfektna, cene i vise nego prihvatljiv, da ne pricam o obuci za decu. Ja bih pre eliminisala one koji prodaju SVOJU garderobu iz 2006te po astronomskim cenama, nego nekog ko prodaje odlicnu polovnu garderobu za sitne pare. Kad bi se svi ti preprodavci iz dzakova sklonili, nista ne bi bilo na sajtu jeftinije od 1000 din, cast izuzecima.
2021 06 16
1 2