Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Jako iritantno...

> pufnastapufnica: > Ali možda su patike članice koju pominjete kupljene po punoj ceni, mimo sniženja, upravo je neko to gore prokomentarisao... Ako sam kupila jaknu u prodavnici za 5000 dinara (lupam) sigurno je neću prodavati ovde za 50 dinara samo jer su u radnji rešili da stave sniženje od 90%... Ne kažem da nema i zloupotreba - pograbe na sniženju pa preprodaju višestruko skuplje ali postoji i ova druga strana koju sam prvo navela.... Aman...koga je briga koliko je ko platio nešto? Ja to nikako ne mogu da razumem...bitno je jedino kolika mu je trenutna tržišna vrednost ukoliko pričamo o formiranju realnih cena, ali ovaj sat nema veze ni sa kakvom realnošću u tom smislu (ima i prejeftinog i preskupog) pa je ta priča nesuvisla....ja sam nedavno želela da kupim ram za naočare koje je devojka cenila 12.000 a u autletu su 125eur, mislila sam da možda nije svesna trenutne cene (koja je po meni jedino bitna) pa sam joj je predočila i ponudila po meni realnih 7.000 za polovne naočare s obzirom na to da kupujem a nemam pojma ni kako mi stoje a ne mogu ni da vratim itd. dok prilikom kupovine novog mogu sve to lepo da 'odradim'...devojka me je ljubazno odbila i navela taj argument da ona mora da uzme u obzir koliko je ona platila...pa ok, možda joj 7.000 ne znači ništa, možda čeka da kupi neko ko nema pojma i to je sve ok, njena stvar , nemam pravo da se ljutim ali mi je taj argument 'ja sam platila toliko i toliko' stvarno smešan....
2021 09 01
Supergaga...Ja sam vise puta tako i kupila ovde stvar.Pogledam koliko je novo u radnji i na konto toga ponudim cenu i objasnim.U vecini slucajeva su devojke pristajale Sem u jednom gde sam naduvana najstrasnije kada sam ponudila 8000 za jaknu koja je u tom trenutku 12000 u radnji ,a zena je ceni 14000.,a platila je 16000.Godinam ju je prodavala,bas sam pratila na kraju joj je cena bila 6000..Treba razmisliti dobro,ne treba biti alav i buljom zatvarati vrata.
2021 09 01
Ne žive svi po velikim gradovima i ne mogu da kupe baš svaki proizvod u fizičkoj prodavnici. Proizvod vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega(makar u tržišnoj ekonomiji).
2021 09 01
> snikor: > Ne žive svi po velikim gradovima i ne mogu da kupe baš svaki proizvod u fizičkoj prodavnici. Proizvod vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega(makar u tržišnoj ekonomiji). Tako i ja mislim.S obzirom da dugo kupujem po sajtovima kp, a krace vreme prodajem,tacno je tako.Gledala sam stvari koje zaista vrede,jednostavno se ne prodaju na kraju odlaze u bescenje.Nema trzista za to.Kao i naravno sto smo svi svedoci odredjenih precenjenih stvari ali postoji trziste i te stvari idu neke cak i skuplje nego sto su bile u radnji...Nema pravila, potraznja za odredjenom stvari diktira cenu
2021 09 01
> snikor: > Ne žive svi po velikim gradovima i ne mogu da kupe baš svaki proizvod u fizičkoj prodavnici. Proizvod vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega(makar u tržišnoj ekonomiji). U načelu ste u pravu, ali danas nije uopšte potrebno fizički otići u prodavnicu, gotovo svi posluju onlajn pa je svima sve i dostupno...mada je tačno to da proizvod vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega, ima i dosta neinformisanih ljudi pa...
2021 09 02
> supergaga: > Aman...koga je briga koliko je ko platio nešto? Ja to nikako ne mogu da razumem... A koga briga da li je sada u radnji sniženje ako u momentu moje/nečije kupovine nije bilo? Zašto bih za džabe davala stvar samo jer je prodavnica odlučila da snizi. Njima je to svakako isplativo jer je nabavna cena manja i od te snižene pa nisu u minusu. Ali ja ako sam iz svog džepa dala određenu sumu novca (kolika god da je), nisam luda da posle toga stvar dajem budzašto jer eto, "sad je sniženje". Uostalom, u većini slučajeva ta ekstremna sniženja se dešavaju kada ostanu vrrrlo probrane i premale/prevelike stvari. E kad ne nađete stvar u svojoj veličini onda trk na krpice pa ajde daj mi za 12 dinara, toliko je sad u radnjiii... Pa ako je u radnji izvoli kupi, kakve to veze ima sa mnom. Govorim uopšteno, nije upućeno Gagi. Uvek ću cenu svog predmeta određivati na osnovu one koliko sam ga platila a da li je neko rešio kamaru istih takvih stvari da razdeli za džabe, samo napred, izvolite pa tamo uzmite, nikoga ne vučem za rukav ali me isto tako ne interesuju ni cene koje nemaju veze sa onim koliko sam ja platila predmet.
2021 09 02
> pufnastapufnica: > A koga briga da li je sada u radnji sniženje ako u momentu moje/nečije kupovine nije bilo? Zašto bih za džabe davala stvar samo jer je prodavnica odlučila da snizi. Vaša logika je čudo :), al' da se ne ponavljam...pomislila sam da ste Vi možda jedan od onih prodavaca što stavlja besmislene cene pa pogledah profil kad ono cene skroz pristojne...ma, nije ni važno nek' radi ko šta hoće, pozz
2021 09 02
> supergaga: > > pufnastapufnica: > > Ali možda su patike članice koju pominjete kupljene po punoj ceni, mimo sniženja, upravo je neko to gore prokomentarisao... Ako sam kupila jaknu u prodavnici za 5000 dinara (lupam) sigurno je neću prodavati ovde za 50 dinara samo jer su u radnji rešili da stave sniženje od 90%... Ne kažem da nema i zloupotreba - pograbe na sniženju pa preprodaju višestruko skuplje ali postoji i ova druga strana koju sam prvo navela.... > Aman...koga je briga koliko je ko platio nešto? Ja to nikako ne mogu da razumem...bitno je jedino kolika mu je trenutna tržišna vrednost ukoliko pričamo o formiranju realnih cena, ali ovaj sat nema veze ni sa kakvom realnošću u tom smislu (ima i prejeftinog i preskupog) pa je ta priča nesuvisla....ja sam nedavno želela da kupim ram za naočare koje je devojka cenila 12.000 a u autletu su 125eur, mislila sam da možda nije svesna trenutne cene (koja je po meni jedino bitna) pa sam joj je predočila i ponudila po meni realnih 7.000 za polovne naočare s obzirom na to da kupujem a nemam pojma ni kako mi stoje a ne mogu ni da vratim itd. dok prilikom kupovine novog mogu sve to lepo da 'odradim'...devojka me je ljubazno odbila i navela taj argument da ona mora da uzme u obzir koliko je ona platila...pa ok, možda joj 7.000 ne znači ništa, možda čeka da kupi neko ko nema pojma i to je sve ok, njena stvar , nemam pravo da se ljutim ali mi je taj argument 'ja sam platila toliko i toliko' stvarno smešan.... Sve ste lepo naveli,samo jedna ispravka-D&G okvir koji prodajem nije POLOVAN,kako ste naveli,vec NOV ,nekoriscen,samo bez etikete,sto je bitna razlika. Jer da je polovan onda bih i pristala na Vasu ponudu od 7.000
2021 09 02
Upravo je ova tema o tome-zašto bi bilo ko predočavao nešto oko cena itd, ako nije pitao za mišljenje taj drugi? I ajde da budemo iskreni, niko ne daje te ponude zbog brige za prodaju prodavca, nego da kupac uštedi. Ako je nečiji budžet 7000, onda gleda stvari približne vrednosti, ako naleti na željeno super, ako naleti na željeno ali malo skuplje ok je pitati za 1000-2000 popusta ali 5000 popusta uz objašnjenja koja niko nije tražio zašto je to realno za ponuđača, ne razumem nikako. A ako ne nađem po približnoj sumi, otišla bih u prodavnicu. Da li će prodavac prodati, nije moj problem, još manje bi mi padalo na pamet da godinama pratim kako pada cena a niko ne kupuje i naslađujem se, osim ako nemam nameru da kupim kada cena padne dovoljno. Samo se tržište reguliše, uvek bilo. Slažem se da ima mnogo precenjenih stvari, ali ako je nekom previše skupo ili želi da on određuje cene prodavcima, predlaže nerealne popuste ili prosi neprestano za razmene, treba da poljubi i ostavi ponudu na sajtu i lepo krene po rasprodajama, buvljacima, SH radnjama, a ne da iz fotelje maltretira. A kako izgleda iz drugog ugla-npr. ja sam @jelena2606 htela letos da kupim majicu od tebe, ali nemaš TR u tom trenutku-poštujem max, lokacija za preuzimanje meni nije baš dostupna, pa bih imala dodatni trošak od 300 din za majicu od 600, zbog čega sam kulturno odustala bez komentara koje nisi tražila, a popust koji sam tražila je bio realan. Ipak, predlažeš velike popuste kao kupac, a sa druge strane nećeš sebe da izlažeš minimalnom trošku oko TR-a ili ti je lakše da ti donesu pare kada si prodavac, a trošak kupca ne uzimaš u obzir. Ništa lično, samo primer da se iz jednog ugla posmatra često. Poenta-budimo fer i tražimo ono što možemo da platimo ili predlažimo realne popuste ili se nađimo na sredini sa prodavcem.
2021 09 02
@Sajberstrip..Ahahahah ne verujem sta pisete.Izvinite nisam znala da vas je toliko pogodila sto sam vam spustila na zeljenu cenu od 600 din i sto nisam dala TR i naravno mozda sam mogla da budem uvidjajna pa da Vam donesem na kucnu adresu.Zaista trebala sam i ptt da platim,sram ne bilo..Pricate o razlici u ceni za ptt od 42 dinara.Da li je ovo realno? Mislim mogu da okacim nasu prepisku,posto sam je upravo pogledala... Ja cene spustam i to dosta.Prihvatam ponude ili ne u zavisnosti.Ne izivljavam se i ne iscudjavam se.Ne razvlacim clanice po forumima...posebno ne za 42 dinara u vasem slucaju
2021 09 02
Ne znam zasto ljudi vode brigu o tudjim predmetima i cenama. Taj cija je stvar neka stavi cenu koju hoce, njeno pravo i stvar. Ja i kad se javim za predmet nikad ne ponudim svoju cenu nego pitam koja je poslednja pa prodavac ako zeli da spusti napisace i meni ako odgovara uzecu. Ne bih se nasladjivala da npr. ne proda, to mi je bezveze. Mnogo stvari sam poklanjala, davala za one humanitarne licitacije i ovako van sajta poklonila i nije mi zao. Zao mi je da nesto sto znam koliko sam platila stavljam za 50, 100, 150 jer u tom slucaju cu pre da poklonim. Nikada se ne bih cimala da podizem 50 ili 150 dinara. To cimanje oko pakovanja, cekanja u Posti da posaljem za taj sitnis nema sanse. Ja ni od carine nisam podigla novac koji su mi vratili kada su mi pogresno ocarinili robu jer nije bila suma vredna cimanja. Vise je bilo do mog teranja inata sa njima, a jos sam im i platila da bih uopste mogla da se zalim.
2021 09 02
Esprit..Vidim da ste Vi vec druga osoba koja spominje "nasladjivanje" oko toga sto sam napisala...Pa evo, ne mogu da crtam ali cu da objasnim.Na pocetku sam cekala da mozda spusti cenu,na kraju mi je jakna ostala u omiljenima,nisam obrisala..A u medjuvremenu sam je kupila za 9000 u radnji..Nema nasladjivanja,nego ljudi imaju internet i mogu da provere sta im je u kom trenutku isplatljivije,a i prodavac moze da proveri trenutnu cenu. Sustina je da je ovo buvljak,ne znam zasto toliko primate k srcu bilo koju ponudu..Licno me zabole najiskrenije koliko je neko nesto platio daleke 2001 godine ili bilo koje,niti se ja pravdam nekome koliko sam sta platila,moj problem..Stavi cenu koju hoces,moje je da ponudim tvoje je da odbijes ili prihvatis,nema emocija u trgovini.Ponude nemaju veze sa kuturom/nekulturom
2021 09 02
> vekip60: > Sve ste lepo naveli,samo jedna ispravka-D&G okvir koji prodajem nije POLOVAN,kako ste naveli,vec NOV ,nekoriscen,samo bez etikete,sto je bitna razlika. > Jer da je polovan onda bih i pristala na Vasu ponudu od 7.000 Ma ok, ne znam ni zašto se upuštam u ove debate...okvir zaista deluje kao nov ali ja stvari bez etikete smatram polovnim...imam i ja stvari koje sam kupila i nijednom nisam obukla pa ih iz navedenih razloga smatram polovnim, a imam i okvir koji koristim evo već drugu godinu a i dalje izgleda kao da je ovog momenta 'izašao' iz prodavnice, ali nebitno...
2021 09 02
> pufnastapufnica: > > supergaga: > > Aman...koga je briga koliko je ko platio nešto? Ja to nikako ne mogu da razumem... > A koga briga da li je sada u radnji sniženje ako u momentu moje/nečije kupovine nije bilo? Zašto bih za džabe davala stvar samo jer je prodavnica odlučila da snizi. Njima je to svakako isplativo jer je nabavna cena manja i od te snižene pa nisu u minusu. Ali ja ako sam iz svog džepa dala određenu sumu novca (kolika god da je), nisam luda da posle toga stvar dajem budzašto jer eto, "sad je sniženje". Uostalom, u većini slučajeva ta ekstremna sniženja se dešavaju kada ostanu vrrrlo probrane i premale/prevelike stvari. E kad ne nađete stvar u svojoj veličini onda trk na krpice pa ajde daj mi za 12 dinara, toliko je sad u radnjiii... Pa ako je u radnji izvoli kupi, kakve to veze ima sa mnom. Govorim uopšteno, nije upućeno Gagi. Uvek ću cenu svog predmeta određivati na osnovu one koliko sam ga platila a da li je neko rešio kamaru istih takvih stvari da razdeli za džabe, samo napred, izvolite pa tamo uzmite, nikoga ne vučem za rukav ali me isto tako ne interesuju ni cene koje nemaju veze sa onim koliko sam ja platila predmet. 👍
2021 09 02
> supergaga: > > vekip60: > > Sve ste lepo naveli,samo jedna ispravka-D&G okvir koji prodajem nije POLOVAN,kako ste naveli,vec NOV ,nekoriscen,samo bez etikete,sto je bitna razlika. > > Jer da je polovan onda bih i pristala na Vasu ponudu od 7.000 > Ma ok, ne znam ni zašto se upuštam u ove debate...okvir zaista deluje kao nov ali ja stvari bez etikete smatram polovnim...imam i ja stvari koje sam kupila i nijednom nisam obukla pa ih iz navedenih razloga smatram polovnim, a imam i okvir koji koristim evo već drugu godinu a i dalje izgleda kao da je ovog momenta 'izašao' iz prodavnice, ali nebitno... Izvinite, na sta Vi aludirate ovom izjavom-,,A,imam i okvir koji koristim evo već drugu godinu a i dalje izgleda kao da je ovog momenta 'izašao' iz prodavnice, ali nebitno...'' Sta hocete da kazete,da sam ga malkice nosila,pa sad hocu nekome da ga prodam kao nov... Ne znam samo kako,verovatno sam ga nosila sa sve ovim fabrickim staklima,bez dioptrije,staklima na kojima je do polovine ispisan naziv brenda. Uostalom,moja cena okvira je manja i od te Vase iz outleta,plus sam ponudila da spustim na 10.000 i da mi platite u 2 rate,jednu u avgustu,a drugu u septembru,Vama ni to nije odgovaralo. Pa ,da hteli ste nov okvir za 7.000 tj. po 50% nizoj ceni od one u outletu. Sad kad Vam to nije poslo za rukom,prozivate me po forumu i omalovazavate moje stvari. Jako bezobrazno sa Vase strane,ali to samo govori o Vama kakva ste osoba.
2021 09 02