Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Booking - iskustva

Zanimaju me vasa iskustva sa pronalazenjem smestaja preko Booking-a. I da li su ti smestaji uvek ispunili vasa ocekivanja (ponudjeno = dobijeno)? Mogu da se pohvalim mnogobrojnim rezervacijama na gore pomenutom sajtu, kako u inostranstvu, tako i u Srbiji (intenzivnije protekle dve godine). Zasto to pominjem - samo iz razloga sto vodjena tudjim recenzijama, shvatam koliko nisu merodavne. Vratila sam se iz Subotice, apartman ima 165 recenzija - prosecna ocena 9.9. Mislim da apartman ne zasluzuje ni upola. Da li je doslo do trenutnog propusta ili prethodni gosti imaju nizak kriterijum, ne znam. Hvala unapred clanicama koje ce se ukljuciti u temu.
2021 10 04
Nisam koristila Booking, obicno ako trazim smestaj po Srbiji - pretrazujem sama i kontaktiram direktno smestaj, a ako je inostranstvo - dosad sam se oslanjala na AirBnb
2021 10 04
Cinjenica da se moze ostaviti recenzija mi je ulivala nadu i poverenje da ce neko, zarad dobre reputacije, ispuniti ocekivanja ponudjenim, kako bi svaki gost bio zadovoljan.
2021 10 04
Eh, recenzije su uvek diskutabilne. Smestaji se sad vise bave marketingom nego ugostiteljstvom, plate odredjenim ljudima ili ucene zaposlene da piskaraju dobre recenzije i to je to, pa ti sad znaj sta je legitimno a sta ne
2021 10 04
Ja imam dosta iskustva sa booking-om i do sad me nikad nije izneverio, govorim za smeštaj kod nas u zemlji. Redovno čitam recenzije i to mi dosta pomaže pri izboru 🌺
2021 10 04
Putujem godinama preko booking-a,vise sam u inostranstvu trazila smestaj,ali zbog korone poslednjih godinu dana i u Srbiji.Kao neko ko je njihov petogodisnji clan,dosad nisam nikad omanula sa smestajem na osnovu recenzija(moze platiti 1,2 ocene ne 100).Moje preporuke...😊
2021 10 04
Ne slazem se da se ocene (recenzije) ne mogu namestiti. Nekome, ko se bavi ili planira da se bavi izdavanjem apartmana, nije nista da ulozi stotinak eura u marketing (govorim o procentu koji se placa Booking-u na ime ostvarene rezervacije). Moje iskustvo, za poslednjih mesec dana - dva razocaranja u Subotici i jedno u Arandjelovcu.
2021 10 04
Imam samo pozitivna iskustva sa bookingom. Uvek ga koristimo kad negde putujemo. Treba biti realan što se kriterijuma tiče i činjenica je da nisu svi cepidlake, pa daju možda i veće ocene ako im je kompletan boravak bio prijatan, a da li su tri mrve ostale od prethodnog gosta, i da li je prašina obrisana, zanemare... Verovatno im ni kod kuće nije bolje. To što je nekom čisto, ne znači da je i drugom. Ja na primer, uvek gde god da idem, oribam kupatilo čim stignem, nebitno da li izgleda čisto. 😊 Ne znam šta je konkretno bio problem u Vašem slučaju.
2021 10 04
Evo primera i razilaženja u mišljenju. Letos smo prenoćili u Solunu, Buking, smeštaj super a terasa top, top, top svih topova top, plus parking 10 evra dan ihaaaa sreće naše :D Šetali, pazarili, jeli, došli, kad ono komarci kao rode - u kupatilu sam ih pobila instant 8, po sobama vidiš na zidovima crvene tragove tuđe krvi (i oni su se borili sa njima!!!), bij ih sa lepim, čistim peškirima u lepom, ekstra čistom smeštaju, vadi Raid, turaj u struju kod dece, špricaj repelent na sebe i muža, tepaj peškirom, jedi grožđe, gledaj Solun, idi spavaj... Elem... Muž ostavi extra ocenu, a ja u fazonu ŽMRNJAOMHM???!!! Njegova didaktika je rekla da je čitao da ima komaraca ihaj u Solunu i da je slab pritisak vode posle 22. Pošto je nagluvost pola bračne sreće ja se više nisam raspravljala iako bi im dala keca jer ako imam komarce u gajbi imaću i sredstva koja ih ubijaju na mrtvo a koja će biti obezbeđena na lepom uglancanom stočiću i to je tačka. Hvala na super temi i ne veruj svim komentarima.
2021 10 04
Ne treba cepidlaciti, svesni smo da prodje stotinu ljudi i da nismo svi isti. Takodje, dodatno dezinfikujem kupatilo i povrsine koje cemo koristiti. Konkretan problem evo npr. apartmana u SU, ulazim - sve je kao sa slika. Medjutim, intenzivno neprijatan miris. Domacin na to odgovara da je sve bilo zatvoreno dva dana, jer nije imao goste i da ce se provetriti cim se pootvaraju prozori. (Pritom nas je slagao dan ranije da ima goste pre nas i da ne mozemo da udjemo u apartman u 14h, nego u 14.30.. Ok, treba postovati naznaceno vreme, ali prezirem laganje). Uneli smo stvari, pootvarali sve, otisli na rucak, vratili se, isti smrad. Da skratim, ostali su prljavi sudovi u zatvorenoj masini. Ljudi taj smrad u zivotu necu zaboraviti. Dalje, u spavacoj sobi se isto osecao neprijatan miris. Poticao je od duseka koji nema nepropusnu zastitu. Zasto to naglasavam - dusek je toliko prljav i flekav od urina (verovatno zbog dece). Nemoguce je da neko ko je postavljao taj isti carsaf nije to video i skrenuo paznju domacinu da je ipak potrebno dubinsko pranje. Imam i fotografije, napravljene iz besa, pribojavajuci se da mi neko nece verovati. Pri odlasku, domacin je bio u fazonu "niko se do sad nije zalio" - sto je, po meni, najjadniji moguci komentar. Poenta, kad vam se gadi i da sednete i da legnete, onda ni porodica ni drustvo ne mogu da ucine boravak boljim i lepsim. Za drugi apartman nisam odmah ostavila recenziju. Cekala sam da prodju gosti posle mene, da vidim sta ce napisati. I isto šok: "perfektno, prečisto, savršeno, 10". I onda sam zapitam: "Ko je ovde lud?"
2021 10 04
Problem je što Booking samo posreduje ali nema nikakve veze sa tim ko šta izdaje. Slike mogu biti i lažene, dešavalo se čak i da ne postoji apartman. Utisci su uglavnom kao na ovom sajtu, većinom merodavne ali bilo kad može čovek da se zezne.
2021 10 05
> Milica9933: > Ne treba cepidlaciti, svesni smo da prodje stotinu ljudi i da nismo svi isti. Takodje, dodatno dezinfikujem kupatilo i povrsine koje cemo koristiti. > Konkretan problem evo npr. apartmana u SU, ulazim - sve je kao sa slika. Medjutim, intenzivno neprijatan miris. Domacin na to odgovara da je sve bilo zatvoreno dva dana, jer nije imao goste i da ce se provetriti cim se pootvaraju prozori. (Pritom nas je slagao dan ranije da ima goste pre nas i da ne mozemo da udjemo u apartman u 14h, nego u 14.30.. Ok, treba postovati naznaceno vreme, ali prezirem laganje). > Uneli smo stvari, pootvarali sve, otisli na rucak, vratili se, isti smrad. > Da skratim, ostali su prljavi sudovi u zatvorenoj masini. Ljudi taj smrad u zivotu necu zaboraviti. > Dalje, u spavacoj sobi se isto osecao neprijatan miris. Poticao je od duseka koji nema nepropusnu zastitu. Zasto to naglasavam - dusek je toliko prljav i flekav od urina (verovatno zbog dece). > Nemoguce je da neko ko je postavljao taj isti carsaf nije to video i skrenuo paznju domacinu da je ipak potrebno dubinsko pranje. > Imam i fotografije, napravljene iz besa, pribojavajuci se da mi neko nece verovati. > Pri odlasku, domacin je bio u fazonu "niko se do sad nije zalio" - sto je, po meni, najjadniji moguci komentar. > Poenta, kad vam se gadi i da sednete i da legnete, onda ni porodica ni drustvo ne mogu da ucine boravak boljim i lepsim. > Za drugi apartman nisam odmah ostavila recenziju. Cekala sam da prodju gosti posle mene, da vidim sta ce napisati. I isto šok: "perfektno, prečisto, savršeno, 10". I onda sam zapitam: "Ko je ovde lud?" Stvarno odvratno. Ja bih odatle otišla u roku od odmah. Dobro je da ste se žalili, jer nekima bude neprijatno da kažu, mada su verovatno domaćini beskrupulozni kad tako ne održavaju i još takav komentar... Užas... Mada to što kaže AppleRed, slažem se, nije do bookinga... Žao mi je što ste tako prošli...
2021 10 05
Taj apartman je 40e/noc. Lepo je opremljen. Ali zapusten. Da ne pisem o propratnim stvarima, tipa kad udjete u spavacu, svetla su povezana pa se pali i jedna led traka kod naslona bracnog kreveta, koja ima neki spoj, vrata od balkona pokvarena i podbocena nekom plastikom, plocice u delu kuhinje nisu obrisane (ne moze me ubeditiu suprotno).. Otisli smo sutradan ujutru, presedeli noc u dnevnom boravku - kasno smo krevet videli, nisam htela da zovem "domacina" oko ponoci. A da ne pricam kako je promenio ponasanje posle naseg izrazenog nezadovoljstva
2021 10 05
Baš ste me zaintrigirali gde ste odseli u Subotici. Stan na dan postao hit, mnogi iznajmljuju za žurke to pouzdano znam. Bitna samo zarada.
2021 10 05
Evo pisem u privatnoj poruci. (Ako jos neko zeli, slobodno neka trazi). Nije mi problem ni ovde da okacim, ali otvaranje teme je vise bilo u cilju razmene iskustava.
2021 10 05
1 2 3