Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Koja dijeta vam je bila najdelitvornija?

I Da li je neko isao u Morfozis teretanu mozda? U Beograd u kakva su vam iskustva?
2022 07 08
Meni lično nijedna dijeta nije pomogla, a svašta sam probala :( I kad bih izgubila par kg, vraćali su se brže nego što su otišli 😅. Na kraju mi je pomogao samo kalorijski deficit, i pila sam Trex čaj koji reguliše apetit. Uz kombinaciju to dvoje sam smršala 10kg za 40ak dana. 😊
2022 07 08
VMA dijeta. Kucaj na google, moja tetka koja ima 45 godina je skinula 10ak kilograma uz nju i nisu se vratili. 😊
2022 07 10
Keto samo, ali vise ne drzim dijete. Smrsala sam oko 5 kg zadnjih mesec dana, jer mi je vruce jedem minimalno i jurcam mnogo za decom
2022 07 15
HRONO ISHRANA PO PROCEDURI DR ANA GIFING -ZDRAVA JEFTINA 100%POUZDANA I EFIKASNA BEZ VRACANJA IZGUBLJENE TEZINE SA RESTRIKCIJOM IL.BEZ U ZAVISNOSTI OD VISKA KG ( RADIM PLAN ISHRANE I KOMPLETAN JELOVNIK ZA MESEC DANA ) AKO JE NEKO ZAINTERESOVAN MOZE MI SE JAVITI U DM
2022 07 18
Nijedna ishrana mi nije pomogla dok nisam počela da vežbam 5x sedmično. Probala sam i hrono, keto, UN, držala autofagiju.. na svakoj skinem 4-5kg, više od toga ne. Kad sam počela da vežbam nisam držala nikakvu dijetu već klasika- ne jedem ono što goji. Uz malo truda, volje i dobrog trenera kilaža je spala za 5 meseci 17kg :)
2022 07 26
Ja sam skinula 16kg autofagijom. Trenutno sam na istoj, nisam mislila da bi u mom slucaju bila efikasna jer isto nema sta nisam probala, hrono mi je bila odlicna ali zahteva jako mnogo pripreme, barem meni, a nemam vremena da kuvam i onda na duze staze nije islo, jer mi obroci brzo postanu neredovni, s nogu i kilogrami s eopet vrate. Uzasno sam se ugojila sad od korone, i prvih mesec i po dana autofagije sam potpuno izbacila slatko i grickalice. Posle mesec i po dana sam pocela da pijem slatke kafe i unosim secer u odredjenoj dozi, a da i dalje ne jedem od 19h uvece do 11h ujutro sledeceg dana i i sa takvim rasporedom sam nastavila da mrsavim i vratila se na svoju kilazu. Napominjem da se dosta krecem, trenutno ne treniram, ali je meni konkretno uvek bio problem jer kad radim kasno, a cesto radim kasno za kompom, grickam ili jedem keks i sl. Tako da u mom slucaju autofagija sprecava to, pa je imalo efekta, jer danju stignem da imam jedan obrok i uzinu i onda kako nemam tri vecere prosto funkcionise. Imam drugarice koje se kunu u keto, no ja ne volim meso previse i meni to ne bi pomoglo na duzd staze, tako da verujem da je najbolje da nadjete nesto u cemu mozete sebe da zamislite na duze staze, jer svako moze mesec, dva tri da se bas zalaufa da smrsa al je uglavnom tesko odrzati neki balans, jer je previse ukusnih stvariiii na svetuuu 💗
2022 07 31
Trenutno sam na hrono ishrani i prezadovoljna sam. Pre svega osecam se odlicno. Nekih 40 dana sam za sada na ovoj ishrani, za sada sam u minusu 9 kg. Najverovatnije cu biti na restrikciji 2×28 dana a posle cu uvesti uzinu. Licno za mene nije dolazila u obzir neka dijeta u smislu da se odricem nenormalno svega (jer mislim da to uvek na kraju ima kontra efekat), vec ishrana koja ce mi pomoci da sebe prvenstveno disciplinujem i da uvedem neke navike koje ce mi ostati i za kasnije, naravno cilj mi je i skidanje kilograma. Ali prvenstveno da se "resetujem" sto se tice navika, slatkisa, testa itd. A hrono je idealan za to. Gladna nikad nisam, a gluposti od kojih sam mislila da sam zavisnik 🤣 ne traze mi se uopste. Cak ni prvih dana hrona nisam imala potrebu za slatkisima i glupostima. I da, ja se pridrzavam najbitnijih pravila, a ono tipa ne sme voda pre i posle rucka, ne sme sir sa jajima i pravila tog tipa, to ne postujem. Nisam se ugojila od vode vec jer sam jela ko slon. 😁🤣
2022 09 04
Nikakve dijete mi nikad nisu pomogle, nutricionistkinja mi je uvek govorila da mora sve da se jede izbalansirano. Ono sto mi jeste pomoglo je autofagija :) prvenstveno za zeludac jer ne pijem vise kafu sa secerom i mlekom na prazan stomak, a posle naravno i za visak
2022 09 26
Nijedna osim dugoročne promene navika u ishrani, inače se sve vrati. Naravno da je ok ponekad imati cheat meal, ali generalno voditi računa da se jede voće, povrće, meso, riba, a ne instant ili brza hrana. Izbegavati "skrivene" kalorije u vidu sokova, alkohola, šećera itd.
2022 09 30
Zdrava ishrana samo. Muku mučim sa kilogramima već 11god., od kako su kg krenuli naviše dijete nisu pomagale, nikakvo mučenje zapravo nije davalo rezultate, a bilo je meseca kada sam samo povrće jela 🫤 Sa 56 kg dostigla sam čak 118kg., tek sad je krenula neka stabilizacija, pa sam spustila na 90tak. Inače, zvuči kao opravdanje ali nije- štitna žlezda me je sredila. Od tad su se javile još neke zdravstvene smetnje i zahvaljujući njima sam rešila da okrenem malo list što se tiče ishrane, dakle ne samo povrće,ne izbacivanje namirnica, kombinacija je bitna, nikako ne prejedanje, slatko po meri što bi se reklo i to samo kad mi se baaaš jede. Grickalice nikad nisam ni konzumirala previše tako da mi nije palo teško da ih odbacim. Gazirane sokove i ove koncentrat sokove - ne više, dolaze u obzir samo hladno cedjeni voćno/povrćni. Hleb vrlooo slabo jedem, više pirrinač, krompir, palentu... Sport je obavezan. Deluje komplikovano, ali nije. Samo gledaj šta je zdravije i to jedi 🙂 A dijete kao dijete- nisam za njih. Srećno 🍀
2022 12 23
Ja sam kroz godine svašta nešto probala, autofagiju, vma, išla sam kod nutricioniste Ane Petrović, prdržavala se njenog plana i programa ishrane, i sve je bilo delotvorno, samo što bih dodala se nisam dobro osećala tokom procesa VMA, po meni je to čisto izgladnjivanje uz pomoć kojeg se vrlo brzo skinu kilogrami ali isto tako i vrate. Ono što mi se pokazalo kao najdelotvornije jeste to kad sam odlučila da prestanem da se opterećujem i počnem da smanjujem unos gaziranog, šećera, testa, i počela da unosim dosta vode (sa limunom). Ali ja pričam o višku do 5 kg.
2022 12 23
Dobra tema, pogotovu za nas protivnike dijeta (osim u medicinskim slucajevima) Pomenucu jednu koja je bila popularna i spada u najgore - nemesanje namirnica, efikasna, teska i OPASNA dijeta. Smrsala sam, ali i zapala u anemiju. Oporavila sam se, ali od tada bezim od dijeta. Izbalansirana ishrana je najbolja i dalekosezna. Svaka dijeta ima jo-jo efekat, brzo vratimo ono sto izgubimo dijetom.. Prvi i osnovni princip mi je - sve spremam kod kuce i to od sezonskih namirnica. Ni kolaci (moji, spremam ih kod kuce) me vise ne goje. Bez dostave, bez pekare, bez grickanja.
2022 12 24
Nijedna sem probusi kasiku i izbaci slatko. 😊
2022 12 27
Ja sam bila na VMA dijeti ne zbog debljine,već iz drugih razloga.Izgubila sam par kilograma, bez ikakvih problema :*)
2023 01 07
1 2