Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Popularna psihologija-Rad na sebi

Hej devojkeeee Zanima me ima li medju vama onih koje se bave ovom temom.....? Da li pratite stvari vezane za licni razvoj, taj rad na sebi , unapredjivanje ....:))) Pa da caskamooo , ja jako volim ovu temuuu <3
2018 08 21
Evo ja :) Teram se da citam, da bih poboljsala motivaciju i samopouzdanje, ali mi nesto ne ide, sve danas cu, sutra cu i odlazem u nedogled. Nikako da pocnem, a tako bih volela da se pokrenem i da promenim neke stvari kod sebe. :(
2018 08 21
Jedino resenje je da kazes sebi: Da , ja to stvarno zelim , hocu da uspem ...i da krenes ka tom svom cilju. Moras 'preseci' u jednom trenutku i napraviti promenu. Naravno da svi mi imamo trenutke kada nas mrzi...mislimo ma ajde od sutra , od ponedeljka, od pocetka meseca itd. a zapravo je kljuc da to kad cemo poceti bude SADA. <3 -Svi smo nekako programirani da bi da dodjemo do nekog cilja, ali da mi nista ne uradimo po tom pitanju...sto je apsolutno nemoguce, tako da, ako zaista sebi postavis odredjeni plan i cilj, napravi akciju, i videces kako ces odmah biti mnogo vise motivisanija za to i otvarace ti se mnoga druga polja, i samo ce ti se nizati iskustva i otvarati nove stvariii <3
2018 08 21
Divna tema <3 Znala sam da ce je neko otvoriti :) Ja radim aktivno na sebi dve godine, mada sam i odgajana u top pravcu ( da uvek mogu, da govorim i mislim pozitivno ), samim tim smatram da mi je pocetak bio laksi. U zivotu mi se sve glatko otvara, meditiram skoro svakog dana, uzivam u nekim "sitnim" stvarima. Zavrsila sam psihologiju, ali tamo nas nisu naucili ono najosnovnije. Iz tog razloga sam krenula sama u istrazivanja, procitala brdo knjiga iz ove tematike. Danas, zakon privlacenja nije nesto misteriozno, kvantna fizika napreduje svakog dana, te su mnoge stvari vec dokazane. Mozda je na pocetku "najteza" primena, ali kad se nakon mesec dana stekne navika, sve ide mnogo lakse. Tu sam ako vam nesto treba :)
2018 08 21
> ubavkam: > Divna tema <3 > Znala sam da ce je neko otvoriti :) > Ja radim aktivno na sebi dve godine, mada sam i odgajana u top pravcu ( da uvek mogu, da govorim i mislim pozitivno ), samim tim smatram da mi je pocetak bio laksi. > U zivotu mi se sve glatko otvara, meditiram skoro svakog dana, uzivam u nekim "sitnim" stvarima. Zavrsila sam psihologiju, ali tamo nas nisu naucili ono najosnovnije. Iz tog razloga sam krenula sama u istrazivanja, procitala brdo knjiga iz ove tematike. Danas, zakon privlacenja nije nesto misteriozno, kvantna fizika napreduje svakog dana, te su mnoge stvari vec dokazane. Mozda je na pocetku "najteza" primena, ali kad se nakon mesec dana stekne navika, sve ide mnogo lakse. > Tu sam ako vam nesto treba :) diiivno ! Srecna sam da i ovde ima devojaka koje prate ovu temuu ❤️ Koje knjige bi mi preporuciila, onako da su ti bas na vrhu Top liste ? 😃
2018 08 21
Mislim da svaka osoba mora za pocetak da veoma realno sagleda sebe,svoje vrline i mane,odnosno da bude iskren prema sebi.Tek kada postane svestan sebe,moze da pocne da radi na sebi.To uopste nije lak posao...Mislim da je to nesto sto ne mozete da ucite iz knjiga.
2018 08 21
> jelena2606: > Mislim da svaka osoba mora za pocetak da veoma realno sagleda sebe,svoje vrline i mane,odnosno da bude iskren prema sebi.Tek kada postane svestan sebe,moze da pocne da radi na sebi.To uopste nije lak posao...Mislim da je to nesto sto ne mozete da ucite iz knjiga. mislim da su knjige tu kao putokaz. da nas usmere na sta da se fokusiramo, sta da promatramo da bismo znali sta i da menjamo. Mnoge stvari o kojima nikad nisam ni razmisljala sam upravo naucila iz mnogih knjiga, kao i videa, emisija itd. :)
2018 08 21
IvanaS__ <3 , uh sto se tice knjiga bas tesko pitanje. Svaka je ostavila utisak na mene. :) Recimo ovako, Za pocetnike uvek predlazem cuvenu Tajnu i videa Ane Bucevic, kao i knjigu "E na kvadrat" Pem Graut. Sledeci nivo, po meni, jesu Ester i Dzeri Hiks "Trazi i dobices", Vejn Dajer "Ispunjene zelje", Marfi "Moc podsvesti", "Kreativna vizualizacija" Shakti G. Onda knjige Transurfing Vadima Zelanda, Kvantni uspeh Sandre Taylor ( nekome su teze za citanje, jer sve objasnjavaju iz ugla fizike i nauke ). Dosta knjiga imam u elektronskom formatu, mogu ti poslati ako zelis :)
2018 08 21
Slazem se ,ali nijedna knjiga ili emisija ne moze da vam kaze sta konkretno trebate da menjate na sebi,a mislim da je to sustina,sagledavanje sebe..I ja volim psihologiju i citala sam dosta...ali dok me odredjene situacije u zivotu nisu naterale da sednem i da dobro porazmislim o sebi,tapkala sam u mestu..E sada naravno ,ne moraju svakoga "zivotne lekcije" da sapletu da bi razmislio,verovatno ima i mnogo jednostavnijih puteva...Npr postavljanje ciljeva je odlicna stvar....ali u svom okruzenju imam mnogo ljudi sa zacrtanim ciljevima i mnogo razocarenja za iste i vremena izgubljenog koje ne moze da se vrati,jer prvo nisu sagledali sebe i svoje mogucnosti,odnosno stari izraz..lagali su sami sebe...Tako da opet se vracam na pocetak..sagledavanje sebe,a onda sve moze :")
2018 08 21
Jelena2606, upravo tako. Meni je bilo lakse poceti sa knjigama. Kada sam shvatila kako sve to funkcionise u teoriji, krenula sam sa praksom. Od citanja se zivot nece promeniti, sve dok ne krenemo da "kopamo" po sebi i sagledavamo sta nosimo duboko u svojoj podsvesti. Primena jeste menjanje nase energije, kako bi se realnost izjednacila sa tom novom energijom koju saljemo. Mnogi ljudi sve to shvate laicki, u fazonu mislicu pozitivno i biti milioner, a podsvesno imaju milion blokada. Ne ide bas tako lako. Ali moze. Ja sam sada na nivou kada znam da mogu apsolutno sve, ako dovoljno verujem u to, bez bilo kakve sumnje. :")
2018 08 21
> ubavkam: > Jelena2606, upravo tako. Meni je bilo lakse poceti sa knjigama. Kada sam shvatila kako sve to funkcionise u teoriji, krenula sam sa praksom. Od citanja se zivot nece promeniti, sve dok ne krenemo da "kopamo" po sebi i sagledavamo sta nosimo duboko u svojoj podsvesti. Primena jeste menjanje nase energije, kako bi se realnost izjednacila sa tom novom energijom koju saljemo. Mnogi ljudi sve to shvate laicki, u fazonu mislicu pozitivno i biti milioner, a podsvesno imaju milion blokada. Ne ide bas tako lako. Ali moze. Ja sam sada na nivou kada znam da mogu apsolutno sve, ako dovoljno verujem u to, bez bilo kakve sumnje. :") Apsolutno da, primena je poenta svega. Mozemo procitati stotine knjiga, dok zaista ne primenimo to u nasim zivotima i na nasim primerima, nista nismo postigli... :)
2018 08 21
@ubavkam..Upravo to!Mentalna higijena nam je ocajna...Ljudi lupaju glavom u zid po sto puta ,ne zapitavsi se nijednom"Ej bre pa gde ja gresim"...Svedok takvih situacija sam bila 100 puta...Roditelji lazu svoju decu ,ulivaju im lazno samopouzdanje forsirajuci licne ambicije..ne razmisljajuci koliko ce to laganje da bude pogubno kada to isto dete shvati da nije na tronu,nego mnogo ispod...I sto je bila prica autosugestija.Apsolutno se.slazem da treba pozitivno razmisljati!!...Ali opet sta vredi autosugestija bez licne spoznaje...Eto npr ja sebi sa 40 god da govorim da sam najbolja riba u gradu. :') :') :') Mozda se i ubedim posle ,ozbiljnog ispiranja mozga tom recenicom ,:) Ali da li je to istina ili laz?Mislim da li sam ja sebi pomogla?Ili sam ispala mnooogo smesna ;)
2018 08 21
Jelena2606, nisam govorila o autosugestiji bez licne spoznaje, to nikako. Licna spoznaja sluzi da vidite gde su vase blokade. Sta za vas znaci najbolja riba u gradu? I zasto ne verujete da mozete biti? Mislite da su godine prepreka? Poznajem zene sa 40 i nekom, gde se muskarci pre okrenu za njima nego za devojkom od 25 sa merama 90-60-90. Ali ove zene nose u sebi ono nesto, harizmu, samopouzdanje, ljubav prema sebi i prema zivotu, ludacku energiju. Na tim stvarima treba raditi :) Autosugestija dolazi tek nakon spoznaje sta nas koci, koji obrazac razmisljanja. Zasto mislite da bi bili smesni? Prvi korak i jeste da se oslobodite misljenja drugih ljudi. <3
2018 08 21
Znam da vi niste govorili o autosugestiji..Nego se o njoj mnogo prica...Ja sam odavno oslobodjena misljenja drugih ljudi .Ali nikako ne mogu da mislim za sebe da sam najbolja riba u gradu ,bas zato sto sam svesna sebe.!Isto koliko sam svesna da necu biti vrhunski pijanista,posto nemam sluha.Ali zato imam svoje adute,.odnosno stvari u kojima jesam dobra.Kojih sam itekako svesna i izbacujem ih u prvi plan.A sto se tice toga zvano "najbolja riba to:,ne postoji..prosto ne postoji tacna definicija najbolje ribe....isto kao sto ne postoji definicija sta je normalno..posto je sve to relativno.Najbolja riba sam navela samo kao primer ,:)
2018 08 21
Ooooo neeeee 😐 😮 " Misliću i biti milioner...." @ubavkam ako ti misliš da "možeš apsolutno sve... bez ikakve sumnje." Pa svaka čast. Ne znam miliko imaš godina ali sa tolikim optimizmom možeš i do zvezda.... Nemam nameru da mračim, ali budi pozitivna i kada te "onaj odozgo" potapše po ramenu.... Život je, malo gore - malo dole...malo uzbrdo pa malo nizbrdo... sa godinama naučiš da se nosiš sa poteškoćama, padneš pa se setiš predhodnog pada i svaki put se podigneš lakše ili brže..... ALI SAMO POD USLOVOM DA ŽELIŠ DA SE PODIGNEŠ.. Da krenš dalje... U tome je caka. Ne tapkati u mestu, NE ŽALITI SEBE... Hrabro napred i kada se cela vasiona okrene pritiv vas....A za to vam nisu potrebne knjige, citati, motivacioni izrazi i sl.... Sva MUDROST je u nama samima, i motivacija i snaga i ljubav i vera i nada.... Samo što, kao što reče jelena2606, treba upoznati sebe, svoju suštinu... a to je dug put... sve se menja, menjamo se i mi sami. Moja mantra, lična, iz glave: Možda još uvek ne znam šta najviše želim ( a želim mnogo toga), ali odlično znam šta ne želim i neću i NE NIKAKO.
2018 08 21
1 2 3 4 5 ... 6