Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Antirid 40+?

Nisam nikada koristila antirid kreme.Ali mislim da je vreme da pocnem ,:) ,a mozda vec i kasnim :D .Da li imate preporuku za antirid kremu,za posle cetrdesete,a da ne sadrzi retinol posto mi smeta?Znam da smejalice i ostale bore moze da pegla samo plasticni hirurg,tako da ni ne ocekujem cudo x-)Nego nesto za ozbiljniju negu. .Gledala sam na netu ima gomila toga,ne znam za koju bi da se odlucim,posto nista o njima i ne znam. .Hvala
2019 04 21
@NinaKg Ahahaha upravo nju gledam na netu i udje u uzi izbor :) A posto mi se pojavljuje i tamno ispod ociju,da li to regulise,bar malo :D
2019 04 21
eucerinova dobra je pogotovo za osetljivu kozu.trenutno koristim novu lorealovu laser.i zadovoljna sam.obicno mi od ostalih izlazile bubuljice.od eucerin ne i ove nove loreal ne.mada kreme za bore treba da se koriste sto ranije najkasnije od 30te.sad dali sadrze retinol.neznam.mozda pise na kutiji
2019 04 21
Sada sam i ja saznala da treba od 30-te.U veeelikom sam zakasnjenju. :D Hvala svima na predlozima.Nadam se da cu da se podmladim sa antiridom bar jedno 15 godina ,:)
2019 04 22
Apotekarka mi je preporucila neki Ainhoa antirid.Jeste li culi za tu firmu ili kristili taj antirid?
2019 04 22
U stvari, antirid se moze koristiti vec u dvadesetim, oko 25. slobodno.
2019 04 22
Prvo- vezbajte mimiku lica, kreveljite se, tako poboljsavate tonus misica. Drugo- ne posecujte puno solarijume i izbegavajte suncanja do preplanulosti. Trece- masirajte lice kad nanosite kreme. Cetvrto- posle 35.koristite masnije kreme, mogu i bebi kreme ili one sto prave u apotekama. Peto- unosite u organizam dovoljno vode, vitamina, minerala. Sesto- posle skidanja sminke, hidrirajte lice odmah, ako skidate sminku miceralnom vodom, umijte se posle toga. Sedmo- koristite preparate koji imaju sto manje konzervanasa, koristite jeftinije preparate sa dobrim sastavom, predlazem vecinu proizvoda Balea i Alverde. Nikad nije kasno, vecina proizvoda je sarena laza, pogotovo onih skupocenih 😉
2019 04 22
@jacaikaja, lepo receno i slazem se s vecinom, s tim da masnije kreme u zrelijim godinama ne odgovaraju ljudima koji imaju masnu kozu. Smatram da je od masnijih krema bolje koristiti preparate koji sadrze kolagen i hijaluron recimo.
2019 04 22
@jacaikaja.Soarijume ne posecujem inace.Od svih preparata ,samo mi odgovaraji medicinski.Kremu sam jedva nasla odgovarajucu,posto imam seborricni dermatitis.Skupa je ali vredi svake pare.A o antiridima ne znam nista,pa sam sada malo po netu pocela da ucim,mislim na sastojke I koji je zasta dobar.Odlicno je meni lice za moje godine,sem sitnih smejalica,bora nemam.Ali je vreme da se pocne sa negom ocnog dela :)
2019 04 22
Inace masne kreme ,mislim da nisu dobre.Mislim da nemaju efekat hranjenja koze,sem u zimskom periodu kada stite od hladnoce I vetra.A umeju I da zapuse pore,pa bubuljice od njih izadju ili osip.Bar su to moja iskustva sa masnim kremama.
2019 04 22
Ja s godinama imam sve suvlju kozu i masne kreme mogu da koristim posebno za noc,ali mi je kozmeticarka davno rekla da su hidrantne uvek bolji izbor, i da je zabluda da masna vise hrani kozu od hidrantne,..e sad mozda nisam u pravu,opet tvrdim sve je do tipa koze Retinol i meni smeta
2019 04 22
Ja sam imala kombinovanu kozu, t zona masna, ali sa godinama i sminkanjem, suvlja mi postaje. Bubuljice mi ne izlaze od masnijih krema, a hijaluronske, Q10, okoloocne.. mi budu suvise lagane, brzo mi lice upije i zateze mi dok ne stavim neku hranljiviju kremu.. koristim nekad i suvo ulje u spreju. Neke skupe kreme koje sam probala imaju trenutni efekat suzavanja pora i smanjenja podocnjaka npr, ne primecujem da nesto zategnu i izglade bore na duze staze.. Sitne borice su normalne za 35+, ako je tonus koze dobar, to je super. Ne treba se tripovati da krema moze da ima efekat hirurske intervencije, a intervencije traze nove intervencije, pa sve dolazi u gorem obliku. Normalna nega, malo trening lica, malo kremice, prirodne maske i sve bude ok 🙂 I antirid, sto da ne, treba probati 😉
2019 04 22
I meni kreme Q 10,ne prijaju.Uzimala dva puta od dva razlicita proizvodjaca.Isto ,zateze me,svrbi i koza mi nije nahranjena.Koristim Roc pro renuve fluid ili kremu,zavisi od godisnjeg doba.Preporodila sam se.Prva krema koju koristim u kontinuitetu godinu i po dana.Stavim je ujuturu,deo dan mi je koza nahranjena.Jednom sam uhvatila neku akciju pa sam uz kremu dobila i antirid sa retinolom,,Sprzio mi je deo oko oka ,:) Kazu da ko moze,navodno je retinol najbolji za 40+,tj dame u godinama :D
2019 04 22
PINAKOLADA, slazem se, najbolje su hidratantne kreme, one "napiju" kozu i nema mesta stvaranju bora.
2019 04 22
Moja seka pije kolagen, kupila je neki što se razmuti sa vodom i kosa i koža joj nikad lepše nisu bile, naročito kosa, raste kao luda. Odvratnog je ukusa, probala sam, ali za lepotu se trpi, tako kažu :) Negde sam čitala da kreme sa kolagenom su šarena laža jer su molekuli kolagena isuviše veliki da bi se apsorbovali spolja i da ga treba unositi iznutra, ne znam koliko je to tačno ali eto.
2019 04 23
1 2 3 4