Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Anksioznost

Malo se o tome prica, da li ima ili je imao neko napade panike, anksioznist i kako je pobedio?
2021 12 23
Imao je moj dever i ima jos uvek.Jako se tesko nosi zbog toga.Ima dijagnozu i terapiju koju pije.To je dobio jer je tesko podneo traumu oka koju je imao.Bas teska povreda,pa dve operacije i posle druge operacije je pukao...Plasi se ljudi,galame,cak i mene (ali srecom ne zivimo zajedno)...Umislja da je bolestan da ga ljudi znatizeljno gledaju,neprijatno mu zbog oka.I dijagnoza aksioznost...Pije Tritico,Ksalol,i jos dve vrste lekova. Tesko mu je kao i nama koji su oko njega.Cak ja i ne idem u selo (tamo zivi sa majkom i bracom)...Ja ga razumem i ne ljutim se...to je bolest i treba ga razumeti...Tesko je to.Ko zna sta je u njegovoj glavi a nece da kaze...ima samo 33g
2021 12 23
> KristinaCa12: > Imao je moj dever i ima jos uvek.Jako se tesko nosi zbog toga.Ima dijagnozu i terapiju koju pije.To je dobio jer je tesko podneo traumu oka koju je imao.Bas teska povreda,pa dve operacije i posle druge operacije je pukao...Plasi se ljudi,galame,cak i mene (ali srecom ne zivimo zajedno)...Umislja da je bolestan da ga ljudi znatizeljno gledaju,neprijatno mu zbog oka.I dijagnoza aksioznost...Pije Tritici,Ksalol,i jos dve vrste lekova. > Tesko mu je kao i nama koji su oko njega.Cak ja i ne idem u selo (tamo zivi sa majkom i bracom)...Ja ga razumem i ne ljutim se...to ne bolest i treba ga razumeti...Tesko je to.Ko zna sta je u njegovoj glavi a nece da kaze...ima samo 33g To je bas tesko definitivno 😭 Jako mi je zao zbog svega toga, ali nijednig coveka ne treba biti sramota, ja imam 25godine i borim se sa tim mada ja imam 2meseca a telo mi je umorno kao da je imam godinama, ja pijem samo leksilijum i imam osecaj da ne pomaze nista
2021 12 23
Morate da pratite stanje i ako vam lek ne odgovara,posavetujte se sa vasim lekarom.Nadam se da cete brzo izaci iz tog stanja.
2021 12 23
> KristinaCa12: > Morate da pratite stanje i ako vam lek ne odgovara,posavetujte se sa vasim lekarom.Nadam se da cete brzo izaci iz tog stanja. Hvala Vam❤
2021 12 23
Uzmi duhovne knjige i psihologiju, pa kombinuj, čitaj više ono što osetiš da ti pomaže. Meni su pomogla duhovna štiva, više nego psihološka. Ako ne veruješ, počni, čuda se dešavaju i životi se menjaju. Ono što zračis, to i privlačiš. Lekove izbacuj, samo se navučes. Pešači dosta svaki dan, vežbaj (u zdravom telu-zdrav duh), izbegavaj neugodne situacije, negativne osobe, loše vesti. Radi ono što voliš. Puno je anksioznih i depresivnih ljudi, mnogi ne deluju tako, navuku se na antidepresive i lekove za smirenje, pa tako unedogled, retko prestanu da uzimaju iste. Bila je odavno tema i puno nas je pisalo o tome. Ono što te ne ubije, ojača te, poenta je boriti se sa sobom i nadati se, koliko god da je trenutno teško. Pravi nakit, piši, crtaj, upiši neki kurs, idi na masažu ili nabavi masazer. Prva svakodnevna vežba neka ti bude vežba disanja. Kad osetiš da će napad krenuti, odmah kreni sa vezbom disanja, a praktikuj je više puta dnevno. Imaš sve da nađeš na netu
2021 12 23
> jacaikaja: > Uzmi duhovne knjige i psihologiju, pa kombinuj, čitaj više ono što osetiš da ti pomaže. Meni su pomogla duhovna štiva, više nego psihološka. Ako ne veruješ, počni, čuda se dešavaju i životi se menjaju. Ono što zračis, to i privlačiš. Lekove izbacuj, samo se navučes. Pešači dosta svaki dan, vežbaj (u zdravom telu-zdrav duh), izbegavaj neugodne situacije, negativne osobe, loše vesti. Radi ono što voliš. Puno je anksioznih i depresivnih ljudi, mnogi ne deluju tako, navuku se na antidepresive i lekove za smirenje, pa tako unedogled, retko prestanu da uzimaju iste. Bila je odavno tema i puno nas je pisalo o tome. Ono što te ne ubije, ojača te, poenta je boriti se sa sobom i nadati se, koliko god da je trenutno teško. Pravi nakit, piši, crtaj, upiši neki kurs, idi na masažu ili nabavi masazer. Prva svakodnevna vežba neka ti bude vežba disanja. Kad osetiš da će napad krenuti, odmah kreni sa vezbom disanja, a praktikuj je više puta dnevno. Imaš sve da nađeš na netu Da ali u nekim situacijama lekovi moraju
2021 12 23
Meni su najvise pomogli ovi jutjub kanali: https://www.youtube.com/c/TheAnxietyGuy1 https://www.youtube.com/channel/UCUg0MpcHCBGaYmoJ2x7dr3Q Kao i knjiga " Oslobodjeni anksioznosti"-Suzana Sjenicic. Veruj mi, odlicni su kanali, mene su spasli, i dalje se borim, ali dan po dan i razbistrice se situacija koja ti sigurno trenutno izgleda kao bezizlazna <3
2021 12 23
Što više sportskih aktivnosti, ako je moguće napolju. Osim sporta, ljubav i seks. Duhovne knjige ne bih preporučio - jer neke ljude mogu da gurnu u još gore stanje.
2021 12 23
Anksioznost nije bolest i napadi panike nisu bolest, već disbalans organizma, stanje psihičkog umora, iscrpljenosti, zbog jakog prezivljenog stresa ili stresnih konstantnih situacija i često izraženog senzibiliteta, koji se ispoljavaju, tako što se somatizuju, izlaze van okvira misli i osećanja, te imate tikove, gusite se, imate insomniju itd. Zato što nije bolest, zato lekove i ne preporučujem, jer znam ljude koji ih gutaju godinama. Ako ih pijete, ograničite se na određen period. Ja sam jedva uspela da se oslobodim leksilijuma, jer mi nije pomagao, navukla sam se, a dr mi je preporučio. Samoj sebi sam trazila put. Imala sam cilj, nisam živela u beznadju. Prvo i osnovno su vežbe disanja (odlična stvar, iako deluje kao nešto sasvim obično) i pomoć od ljudi, naravno, koji su bili u toj fazi, a više nisu, jer će vam oni najviše pomoći, prosto jer znaju kako su izašli iz toga, ako želite da prihvatite savete. Uz to nađite šta vas relaksira. Ako mislite da će vam samo lekovi pomoći, čarobni štapić ne postoji, morate raditi na sebi i osvestiti se. Organizam mora da bude u nekom kretanju, pražnjenju negativne energije, a misli zaokupljene na lep način. Loše vam je, ok, biće bolje, ako zaista želite da radite na sebi. Najteže je menjati se, ali ako trenutna razmisljanja, stavovi i ponašanje ne čine dobro, znaci da treba nesto generalno menjati.
2021 12 24
> snikor: > Što više sportskih aktivnosti, ako je moguće napolju. Osim sporta, ljubav i seks. > Duhovne knjige ne bih preporučio - jer neke ljude mogu da gurnu u još gore stanje. Sta bi muski mozak preporucio ako ne seks. Pa ti druze nemas svaki mesec hormonsku oluju u organizmu, ne boli te stomak, ne otices, nemas promene temperature, nervozu, napade besa,plakanja i druge promene kroz koje svaka druga zena prolazi. A kad se na to doda stres u skoli,na poslu,kod kuce,i kad se od tebe ocekuje da budes superwoman, onda ti nije do zivota a kamoli do seksa. Lako je tebi da pametujes po zenskim forumima i drzis se za *** ceo dan. Sorry zene na vulgarnosti,morala sam. o:)
2021 12 24
E,ovako.Zavisi od stepena tezine aksioznosti.Ja ne bih ulazila u detalje deverovog zivota,ali on bez lekove nije mogao.Zivi na selu,nema sa kim da se posavetuje,ja pricam sa njim telefonom,ali izbegavam da idem u selo,jer se plasim mene...to su momenti takvi i ja necu da mu stajem na muku.Ljudi oko njega ne razumeju njegovo stanje jer nisu dovoljno upuceni.Inace on radi,pa malo skrene misli,ali opet dodje u situaciju kad kaze da ga drugi vredjaju i da ne veruju da je bolestan.Tesko je to za mladog coveka koji nije ozenjen i ne verujem da ce se ikad ozeniti.Njegova 2 brata koja zive sa njim,retko kad ga ista razumeju,majka je matora i isto bolesna.Moj suprug i ja zivimo u gradu i ne idemo toliko kod njih,muz zbog posla,ja zbog obaveza i zbog dece (tri komada nije mala stvar 😄)....Svakodnevno se cujemo,vidimo se sedmicno...na kontrole ide redovno (bas bio u nedelju),lekove mora da pije da ne upadne u gore stanje,jer je podlozan tome i jako mek po pitanju emocija i toga slicno.Inace,majka mu ima umerenu mentalnu retardaciju koju je dobila sa nekim od njih kad se porodila,misljenje njene dr je tako...a rodila ih je 5-oro.
2021 12 24
Poštujem i podržavam lečenje na prirodan način ali anksioznost kao i druga mentalna stanja su vrlo kompleksna. Sama anksioznost ima različite manifestacije i stepene. Često se javlja u kombinaciji sa depresijom što je jako teško stanje. Ne volim da delim savete generalno jer svako drugačije doživljava sebe i svoja stanja. Međutim, postoji tačka gde se čovek ne može sam da izbori sa nečim. Postoji trenutak kad treba da se obrati nekome ko je stručan. Psihoterapija može da pomogne sa ili bez lekova. Bitno da priznate sebi kad više ne umete sami.
2021 12 24
> KristinaCa12: > E,ovako.Zavisi od stepena tezine aksioznosti.Ja ne bih ulazila u detalje deverovog zivota,ali on bez lekove nije mogao.Zivi na selu,nema sa kim da se posavetuje,ja pricam sa njim telefonom,ali izbegavam da idem u selo,jer se plasim mene...to su momenti takvi i ja necu da mu stajem na muku.Ljudi oko njega ne razumeju njegovo stanje jer nisu dovoljno upuceni.Inace on radi,pa malo skrene misli,ali opet dodje u situaciju kad kaze da ga drugi vredjaju i da ne veruju da je bolestan.Tesko je to za mladog coveka koji nije ozenjen i ne verujem da ce se ikad ozeniti.Njegova 2 brata koja zive sa njim,retko kad ga ista razumeju,majka je matora i isto bolesna.Moj suprug i ja zivimo u gradu i ne idemo toliko kod njih,muz zbog posla,ja zbog obaveza i zbog dece (tri komada nije mala stvar 😄)....Svakodnevno se cujemo,vidimo se sedmicno...na kontrole ide redovno (bas bio u nedelju),lekove mora da pije da ne upadne u gore stanje,jer je podlozan tome i jako mek po pitanju emocija i toga slicno.Inace,majka mu ima umerenu mentalnu retardaciju koju je dobila sa nekim od njih kad se porodila,misljenje njene dr je tako...a rodila ih je 5-oro. Svest o važnosti mentalnog zdravlja je vrlo niska kod nas. Ljudi ne razumerju jer nisu upućeni ili negiraju postojanje tih bolesti. To čini borbu bolesne osobe još težim.
2021 12 24
Hvala vam drage dame na odgovorima, i ja sam shvatila da najvise pozitovne misli, setnja vezbe joga meditacija pomazu. A sto se tice lekova i ja sam protiv toga uvek, vise sam za prirodne stvari, medjutim u tom trenuzku nista nisam znala o tome i prihvatila sam da ih pijem jer imam taj kratak dah ( a sve zdravstvene analize su u redu) i mislila sam da ce me proci od toga, medjutim samo VEZBE DISANJA I RAZMISLJANJE UTICE NA SVE Od ponedeljka krecem sa psihoterapijom pa cemo videti 🥰
2021 12 24
1 2 3 4