Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Niske cene stvaraju nepoverenje?

Vec treci put mi se desava da clanica kupi nesto od mene,bude odusevljena kvalitetom i niskom cenom,i prizna mi da je jako bila skepticna zbog niske cene,da li da kupi predmet,jer po difoltu pomisli da stanje nije kao na slikama. Usput cujem i price kako je pre toga kupljena stvar od neke clanice po par puta skupljoj ceni, koja je stigla ostecena,iznosena,flekava ili nema veze sa slikom.Pri tome prodavac ima nekoliko negativnih iz gore navedenih razloga. Pitam se da li ovde utiske iko cita i cemu uopste sluze? Vidis slican artikal kod clanice koja ima sve pozitivne utiske i navedeno je u njima da su cene simbolicne za kvalitet,a roba joj je jeftinija.Sa druge strane imas prodavca cija je roba skuplja,vidis da taj neko ima nekoliko negativnih utisaka jer su artikli stizali pocepani,osteceni i zato sto slike nemaju veze sa predmetom. I kupac se odluci za skuplju robu iako zna da moze ocekivati prevaru,a moju i ne uzima u obzir jer je povoljna,pa samim tim ko zna kakva je,iako utisci govore drugacije. U cemu je problem,PITAM? 😊
2021 01 27
To se i ja stalno pitam, veze s mozgom mi nema takvo rezonovanje... Ostace vecna misterija, kao Bermudski trougao i "Kako Dara od Radojka" :') :') :')
2021 01 27
Nisam tipičan kupac ovog sajta i stekla sam utisak, kao da većina više veruje ceni, nego onome što vidi na fotografijama. Kada kupujem ovde, prvo preskačem predmete sa nejasnim fotografijama. (Na osnovu fotografije, već mora da mi bude potpuno jasno u kakvom je stanju predmet.) Pogledam kompletan profil i obratim pažnju i na utiske. Veoma sam zadovoljna svim kupovinama ovde. (Uglavnom sam kupovala stvari sa povoljnijim cenama u odnosu na kvalitet i stanje.) Kao prodavac, uspevala sam (doduše, veoma retko) da prodam povoljne stvari članicama, koje su u potforumu Tražim tražile određenu stvar po povoljnoj ceni.
2021 01 27
Upravo tako. Nema pravila. Sto je lose po nas, koji verujemo da je cena reper, a zapravo nije. A sta jeste? Neko? ;(
2021 01 27
Da, to je cudno,kupiti skuplji predmet od nekoga ko ima nekoliko negativnih utisaka a ne jeftiniji od nekog sa svim pozitivnim utiscima.Nije mi jasno rezonovanje, zato sam i postavila temu da vidim da li ja to gledam iz pogresnog ugla...
2021 01 27
Kod mene na profilu su pretezno niske cene i ok stvari.Uvek navedem ako ima ostecenja.I opet nista.Bilo.je razmena i to sve ok proslo.
2021 01 27
Ja sam za divno cudo (jer obicno te jeftine stvari stoje na profilu u nedogled) prodala dva kaputa za po 300din. Bili su tako jeftini jer su mi stvarno bili visak I onako glomazni su mi zauzimali mnogo mesta u ormaru. I sama sam se cudila kako je neko "smeo" da naruci kaput od 300din znajuci kakva je situacija na sajtu. Ali eto, devojke su zadovoljne, ja napravila mesta u ormaru za dva nova kaputa i tako... Mislim da je sve lutrija jer ima raznih profila i raznih iskustava. Ja kada bih videla dve iste stvari kupila bih onu jeftiniju (uz tumačenje utisaka 🙂)
2021 01 27
I da, ta dva utiska, to sto su mi te dve devojke ukazale poverenje i kupile te stvari od mene mi znace zaista mnogo, odavno nisam imala bolji osecaj nego tada kada su javile da su zadovoljne 😊
2021 01 27
Ja imam sve pozitivne utiske,ali prodaja ide stvarno lose...ja ne mogu da duvam cene za nesto sto ne vredi toliko i da bude kupac razocaran.Ni ja ne bih dala za komad odece,obuce nesto preterano a vec nove cipele ili komad odece moze da se nadje u prodavnici po niskim cenama.Upravo sam nasla ranac za 200 i vec sam clanicu kontaktirala.
2021 01 27
desava mi se skoro svakodnevno, tako da verujem da se vecina vodi pre cenom (podsvesno-visa cena, bolji kvalitet) :) takodje cesto vidjam situaciju da identicne npr. h&m stvari po 5x visim cenama od mojih imaju vise "pratioca" od mojih. tako da razmisljam polako da uvedem profesionalne slike x-) ;)
2021 01 27
Moje iskustvo je da se plasim kad je nesto skuplje jer uvek bude ili izbledelo ili rasiveno, osteceno a kad kupim nesto za 100-200 dinara uvek se prijatno iznenadim jer bude kao novo tako da ne vodim se cenama ali kad je nesto skuplje malo duze razmisljam kupiti ili ne uvelicavam slike zagledam :')
2021 01 27
Pa ja se uvek vodim tim da je ovo sajt 80% bar polovne garderobe, ako ne i 90%. I onda imam na umu i da treba platiti i postarinu i sve gledam da sa postarinom izadje upola jeftinije nego u radnji, za vecinu krpica. Ovih sam dana bas okacila i tanke, vise letnje krpice i time sam se i sad vodila, ali impresije su razlicite.
2021 01 27
Ja sam ovde kupila par stvaricica za 200,300 din, zaista super su bile, i haljinu od 5000 koju sam dobila pocepanu svu... a definitivno su ljudi dosta skepticni kad vide nisku cenu, mislim da razmisljaju da je mozda loseg kvaliteta i sl.. ne znam ni ja, ali nije mi isla prodaja
2021 01 27
Ja gledam utiske. Ako su utisci onako mlaki, tipa ,,sve ok,, i tako nesto bez odusevljenja ja to tumacim kao eh bzvz ali dala sam 100 din pa da se ne zalim. Ali ako postoje utisci tipa ,,jao predivno, kupila sam divne stvari, clanica ljubazna bla bla, prezadovolja,, Onda se vodim da su stvari stvarno dobre. Mozda je glupavo ali tako ja hahahah Jer znam da neke clanice daju pozitivnu, jer ne zele da popiju osvetnicku. prosle nedelje sam na limundu kupila 4 stvari (fimirane)za 200 din. Ja sam se odusevila. Nisam tamo odecu kupovala jer mi uvek nesto mala cena, pa se uvek razmisljam ma fali mu nesto, tipa mnogo prano pa materijal grebe ili tako neka skrivena mana.
2021 01 27
> Angieengelll: > Ja gledam utiske. Ako su utisci onako mlaki, tipa ,,sve ok,, i tako nesto bez odusevljenja ja to tumacim kao eh bzvz ali dala sam 100 din pa da se ne zalim. Ali ako postoje utisci tipa ,,jao predivno, kupila sam divne stvari, clanica ljubazna bla bla, prezadovolja,, > Onda se vodim da su stvari stvarno dobre. Mozda je glupavo ali tako ja hahahah Jer znam da neke clanice daju pozitivnu, jer ne zele da popiju osvetnicku. Iskreno da, i ja se time dosta vodim jer je sigurno tacno
2021 01 27
1 2 3 4 5