Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

> ZoricaAlex: > > supergaga: > > > ZoricaAlex: > > > Zasto ste se iznervirali svako ima pravo na svoje misljenje, ja imam pravo da verujem bogu. Vase pravo je da se vakcinisete.. Ja sam rekla za sebe ne za vas Zasto ste se iznervirali? > > Ma, nebitno...pecam se bezveze i bijem unapred izgubljene bitke, ali evo jedan mlak pokušaj - niko ne spori Vaše pravo na mišljenje i taman posla da sporim Vaše pravo na veru (bez cinizma kažem da Vam zavidim na tome), mrzi me da ozbiljno pokušam (nekom Vama bliskom argumentacijom ) objasniti zašto vera u Boga nije u suprotnosti sa npr.vakcinacijom...pretpostavljam da niste baš fanatik pa da decu ne planirate voditi kod lekara ukoliko se desi neki ozbiljniji zdravstveni problem i ne vidim u čemu je razlika između toga i vakcinacije...u krajnjem slučaju, pa valjda nam je taj Vaš Bog dao inteligenciju i sposobnosti da usavršimo svoje okolnosti i svoj život, u čemu je razlika između toga što koristite npr. peglu ili bojler , i tu vrstu naučnog dostignuća smatrate prihvatljivim a vakcinu ne ? Iznervirala sam se zato što takvim stavom utičete i na mene i na sve nas, bar kad je vakcinacija u pitanju...Da bi moja vakcinacija imala smisla potrebni ste mi i Vi, eto... > > Ja sam vernik verujem bogu za svaki novi dan, hvala bogu ziva sam zdrava i imam sve to sto imam nebitno koliko sve mi je on to dao iz svake lose situacije imala sam ih bas dosta, bog me je podupreo i pomogao da krenem dalje, vera u boga pretstavlja verovati mu ja sam bila sa osobama koje su imale "koronu" i nisam se zarazila takodje ni moja deca i suprug... Ja ne osporava da se ljudi vakcinisu bog je dao svakom slobodnu volju da radi sta hoce... Ja sam samo rekla svoje misljenje, sve naj pozz 😘 Ovo stavljanje korone pod navodnike je takav bezobrazluk i primitivizam da ja nemam reci.
2021 05 17
Uff, navodnici nepotrebni. I moja majka veruje u Boga ali primila vakcinu jer joj taj isti Bog darovao razum a čovečanstvu nauku. Pomozi sebi pa će ti i Bog pomoći.
2021 05 21
Porodicno smo odlucili da se vakcinisemo razlicitim vakcinama nakon sto mi je majka jedva prezivela Covid 19. Vakcinisala sam se Fajzerovom vakcinom. Nisam imala reakciju niti bilo kakve nuspojave, majka jeste imala reakciju (ruska vak) jer ocigledno je slabog imuniteta.. i.bolje ta reakcija na vakcinu nego respiratog, bolje bilo koja vakcina nego ni jedna!
2021 05 22
Meni danas moja doktorka inace endokrinolog rece"Ili vakcina ili dobijas koronu,ne postoji sansa da je izbegnes"...Kao da cemo se svi razboleti koliko god se cuvali,ne moze se izbeci..I da su sve vakcine dobre,nema veze sto recimo ja imam autoimuno obolenje stitne zkezde,mogu bilo koju da primim...Da li ona zna nesto sto mi ne znamo,mislim,nemoguce da nece biti slucajeva koje korona nece zakaciti...I kuga je nekad bila strasna zarazna bolest,pa je nisu svi dobili...
2021 05 25
Ja sam se vakcinisala Pfizer vakcinom. :) Nikakve nuspojave. I ja imam Hasimoto, savetovali su mi Pfizer
2021 05 28
Najrazumnije razmišljanje ovde..ljudi pre svega ne shvataju da je razlika između vakcine i medicinskog tretmana ogromna, zatim da je jedna samo za početak i da tome neće biti kraja po svoj prilici. Na sve to nemaju jasnu viziju ni šta zapravo rizikuju u slučaju da je dobrovoljno (!) prime ili ne prime. > veprolece: > Ali to zvanje,nudjenje prevoza...mnogo toga nejasnog sto se tice promocije vakcine i guranja da sto vise vakcina kupimo i budemo medju prvima na listi zemalja sa najvise vakcinisanih.Trebalo bi malo da se zapitamo sto se toliko odbija vakcinacija u svetu,pa im stalno prete novim zakljucavanjima,produzavanjem istih i oni i dalje ne popustaju.Inace,kao zdravstveni radnik,nisam se vakcinisala i ne planiram.
2021 05 28
> srebrna: > Ne mogu da se složim.. > Vakcina koju sam primila, tzv. kineska je prošla sve tri faze testiranja, kao i sve vakcine koje su trenutno dostupne ili biće dostupne kod nas i u svetu. > Ne bi se pustile da tri osnovne faze nisu prošle. > Na par klikova sve se može istražiti i pročitati ako vladate engleskim i ako čitate nauku a ne tv, yt, fb. > Svi koji smo primili smo trenutno u četvrtoj fazi, jer ona počinje samim davanjem vakcine. Ta faza prati se i pratiće se maltene zauvek. > Ovo je pandemija zarazne bolesti koja ubija i zato se požurilo i zato se faze preklapaju, inače, nakon 5-10 godina nam i neće biti ovako neophodna kao sada. > Kod nas kineska vakcina (postoje dve, Sinovac i Sinopharm, kod nas je Sinopharm) nije u fazi testiranja. > Možete verovati u šta god želite, možete se vakcinisati ili ne, činjenica je da ako postoji tas, a sa jedne strane je vakcina koja me štiti vs. virus koji može da me ubije, stvar mi je jasna. > Meni je lično drago što sam primila Sinopharm, stara tehnologija kao npr. Torlakov Polio šta je bio, kao npr. vakcina protiv besnila. > Isto tako bih primila i Pfizer i Modernu. > A za jedno 5 godina kada sve ovo prođe i kada budemo u mogućnosti da kupujemo vakcine, kupiću i sezonski primati Sanofi Pasteur (FR), koja je ista tehnologija kao i kineska ali nije još krenula. > Kovid neće otići i neće nestati, on je tu i biće tu. > Žao mi je što je toliko nepoverenja za nešto što je civilizacijska tekovina, ili slikovito, kao što sam pročitala na ordinaciji austrijskog pedijatra, a kod njih vakcinacija nije obavezna a ogroman je obuhvat jer su ljudi normalni - Dragi roditelji, ne morate vakcinisati svu vašu decu. Vakcinišite samo onu koju želite da prežive.
2021 05 28
> aaleksic: > Najrazumnije razmišljanje ovde..ljudi pre svega ne shvataju da je razlika između vakcine i medicinskog tretmana ogromna, zatim da je jedna samo za početak i da tome neće biti kraja po svoj prilici. Na sve to nemaju jasnu viziju ni šta zapravo rizikuju u slučaju da je dobrovoljno (!) prime ili ne prime. > > veprolece: > > Ali to zvanje,nudjenje prevoza...mnogo toga nejasnog sto se tice promocije vakcine i guranja da sto vise vakcina kupimo i budemo medju prvima na listi zemalja sa najvise vakcinisanih.Trebalo bi malo da se zapitamo sto se toliko odbija vakcinacija u svetu,pa im stalno prete novim zakljucavanjima,produzavanjem istih i oni i dalje ne popustaju.Inace,kao zdravstveni radnik,nisam se vakcinisala i ne planiram. I Vi pravo sa registracije kod nas na temu, hvala :* :') :') :') <3
2021 05 28
Verujem u Boga,postim svaki post i pricescujem se. I primila sam vakcinu. Crkva kao takva prihvata vakcinisanje i to Ruskom vakcinom. A i sam Bog je rekao cuvaj se cuvacu te. Tako da tu nema izgovora. Ja sam primila onu "izdajnicku" sto kaze moj muz. I dugo sam citala o svim vakcinama dok se nisam odlucila za ovu "rajfajzen" tj Fajzerovu vakcinu. Jedina nije na bazi mrtvih ili zivih virusa. Kad je sve krenulo sa vakcinama jedna monahinja mi je prisla i rekla nemojte kinesku. Inace je ona zdravstveni radnik bila pa se zamonasila. Nisam je pitala ni sto ni kakvo joj je misljenje . Svako ima pravo da se vakcinise kojom zeli. Od nus pojava sam imala bol u ruci 2 dana , malo vrtoglavice, al sam inace slabog imuniteta pa nije ni cudo. Imam petoro dece i svi rodjeni carskim, o da bi njih sacuvala a i prvenstveno sebe resila sam da se vakcinisem. A zasto bas fajzerovom ? Jer imam utisak da nece stititi od covid 19 samo vec i od drugih viruscina. Napravljena je tako da se sam tvoj RNK bori protiv onog sto te napada. Nema zivih virusa kao kineska i nema mrtvih danasnjih virusa koje smo svi prelezali a da ni ne znamo kao citomegalo,koksaki i ostalo kao ruska. Inace moja deca svake godine primaju vakcinu za grip jer su mi devojcice asmaticarke. Secate se kako su umkrali od svinjskog i pticijeg gripa na pocetku? Sad ih imamo kao sezonski grip. Jer su ljudi se masovno vakcinisali kao i svi zdravstveni radnici. Svi slabijeg imuniteta se redovno svake godine vakcinise. Tako ce i sa ovim biti sigurno.
2021 06 05
Inace mama koja je sve vreme od prvog dana u prvim borbenim redovima sa Covidom19 i koja je mesec dana pre nego sto je ovo sve pocelo kod nas donela mi ogromnu kutiju maski (a ja budala dala deci da se igraju i prave zavese za barbike srecom nisam sve) vakcinisala se fajzerovom,tata kineskom. Zet je bio na kiseoniku preko noci mu se pogorsalo stanje zbog covida ne znam da li je primio nesto. Ali moja baka od 91g je dobila kinesku i prelezala jako blagi oblik covida zahvaljujuci njoj. I to nedelju dana posle primanja vakcine. Jer organizam nije stigao da odreaguje i stvori antitela. Mama zbog svog posla nije nam dala prosle godine da odemo kod njih nadam se da cemo moci ove godine. I znam da je svaki put kad je isla u selo kod moje bake testirali su se i ona i tata da vide mogu li ici ili ne. Pitam se da li nam to treba da ne mozemo da vidimo svoje kad zelimo?
2021 06 05
Mislim da sam se dovoljno raspisala.😁😁😁
2021 06 05
> Kimberly: > Posledice Fajzerove ce se videti ko zna kad. A ako niste videli kamione sa zamrzivacima koji basnoslovno kostaju, i vakcina nije odmrznuta tu pred vama, Fajzerovu niste ni primili. I posebni su strucnjaci koji mogu sa njima da barataju. > Samo su Srbija i Pakistan pristali na testiranje Kineske. Ostale zemlje cekaju odobrenje. Tj cekaju da vide rezultate kod nas dva siromaha. > Inace se testiranje novih lekova debelo placalo. Sta mislite, ko je naplatio? > Bas lepo sto ima toliko volontera spremno da zrtvuje zdravlje zarad novih tetkinih stanova.
2021 06 06
Nisam i neću kao i cela moja porodica.
2021 06 11
Jesam Astrazenecom kao i moj momak, moja porodica je Fajzerom. Celo moje uže i šire društvo je vakcinisano, družimo se i niko do sad nije imao nikakve simptome kovida.
2021 06 11
> TatCat: > U Norveskoj su umrli ljudi u starackom domu upravo zbog prava na izbor. Izabrali su da se vakcinisu i oni koji nisu smeli. Meni je zao zbog tog "prava na izbor" i zbog ovakvih i zbog suprotnih slucajeva. > Baletanka, ja jesam ostrascena, nemoguce mi je biti hladan ako ljudi umiru, a ne moraju, ostaju sa posledicama, a moze se spreciti. Vakcine nisu savrsene, ima nuspojava, ali ne mogu se ni priblizno meriti sa onim sto je jedini drugi izbor-smrt ili posledice od Covida. Da ne pricam da oni koji se najvise plase vakcina i mera predostroznosti, najvise zele povratak u normalan zivot (a mi ostali kao uzivamo ovako), apsurd, a cine sve da ovako docekamo 2023. Vakcinisite se , i ostavite ljude na miru. Posle 15 meseci rada u crvenoj Kovid zoni, reci cu da se nisam.zarazila, i da se necu ni vakcinisati. To je moje pravo. Kontakti sa vise od 200 pozitivnih dnevno 15 meseci. Imam Hasimoto, dakle autoimunu bolest. To je komplikovana prica za bilo koju vakcinu. Vi primite sve koje postoje , ali pustite ljude, zaboga da sami odlucuju o svom zivotu. Uzasan je taj jezik mrznje i prezira koji koristite. To je cist fasiam
2021 06 13
1 2 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 24