Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

@supergaga A tek u nordijskim zemljama... Čitave studije o tome, prednjači Danska. U susednoj nam Hrvatskoj je besplatna za dečake i devojčice do 18 godina. Moja sestra je obe svoje ćerke vakcinisala u Austriji, takođe je besplatna do određenog uzrasta. Planiram da je kupim ćerki ukoliko ne bude besplatna i kod nas, Novi Sad je imao odličan pilot program vezano za nju. I ja bih volela da nam se javi LelaHNikoloski sa linkom naučno validne, double checked randomizovane studije vezane za ovu vakcinu kao i za bilo koju drugu. Fejsbuk i obskurni sajtovi me ne zanimaju.
2021 04 11
Ja sam pitala ginekologa i kaže da nema kod nas na žalost. Pitala sam da li bi mogla da nabavim iz inostranstva i rekla je da nažalost ne zbog skladištenja.
2021 04 11
> Jovana1014: > Ja nisam strucna da komentarisem sta je dobra vakcina a sta ne. Zato sam pocela da slusam struku, ali ne ovu sa tv-a koja ne istrazuje i ne uci vec visi po tv emisijama. Imam samo da preporucim jedan video u kome prica nas doktor nauka koji predaje u Kanadi i ima mnogo toga da kaze sa naucne strane. Video traje duze ali to nece biti izgubljeno vreme verujte mi. > https://youtu.be/UFk-cpzOcRw > Uzivajte! > P.s. ignorisite naziv videa to je za privlacenje gledalaca 😂 > Ako neko odgleda ili je gledao volela bih da mi javi misljenje Šteta što video više nije dostupan :( verovatno su ga sa razlogom skinuli ...
2021 04 12
Poslušala sam kada je članica okačila link. Doktor prirodnih nauka, molekularni biolog, ne doktor medicinskih nauka mikrobiolog-virusolog je jako lepo objasnio sistem dejstva mesindžer vakcina. Jako, jako lepo objasnio. Na njih se najviše osvrnuo kao na novu tehnologiju a obuhvatio je i vektorske i atenuisane vakcine, kroz niz šema, slajdova i razgovor, osvrnuo se i na eventualne greške kroz PCR testiranje i kontaminaciju. Zaista lepa i korisna emisija od sat i po, prijemčiva i najbanalnijem korisniku s tim što je meni zasmetalo što prečesto upliće veru u Boga i svoje lično verovanje u Boga kroz nauku kao i svoje lično mišljenje o Bogu u nauci. Iako se sve vreme ograđivao, jer je ipak doktor nauka, bilo je dovoljno da je, makar meni, samim tim, manje kredibilan iako je zaista jako lepo objasnio mehanizam dejstva svih vakcina trenutno na tržištu. Možda ga ima još na nekom linku Balkan infoa. A lepo piše da ga je uploader skinuo, tako da nema mesta zaveri. Balkan info ga je postavio i skinuo.
2021 04 12
> AlitaAngel: > > Jovana1014: > > Ja nisam strucna da komentarisem sta je dobra vakcina a sta ne. Zato sam pocela da slusam struku, ali ne ovu sa tv-a koja ne istrazuje i ne uci vec visi po tv emisijama. Imam samo da preporucim jedan video u kome prica nas doktor nauka koji predaje u Kanadi i ima mnogo toga da kaze sa naucne strane. Video traje duze ali to nece biti izgubljeno vreme verujte mi. > > https://youtu.be/UFk-cpzOcRw > > Uzivajte! > > P.s. ignorisite naziv videa to je za privlacenje gledalaca 😂 > > Ako neko odgleda ili je gledao volela bih da mi javi misljenje > Šteta što video više nije dostupan :( verovatno su ga sa razlogom skinuli ... Dobar je video. Detaljno objasnjava sve. Covek zna o cemu prica. Slusala sam ga pre neki mesec. :)
2021 04 14
Ne, niti hoću, dok ne budu znali sastav i ne budu tražili potpis da uzimaš na svoju odgovornost. Suviše nepoznatih u toj slagalici , a danas Pfajzer najavio da treba za 12 meseci još jedna revakcina. NEKO SE BOGATI ILI NE DAJ BOŽE PRAVI ZLATNU MILIJARDU, SMRDI
2021 04 16
> BibiMeduza: > Ne, niti hoću, dok ne budu znali sastav i ne budu tražili potpis da uzimaš na svoju odgovornost. > Suviše nepoznatih u toj slagalici , a danas Pfajzer najavio da treba za 12 meseci još jedna revakcina. > NEKO SE BOGATI ILI NE DAJ BOŽE PRAVI ZLATNU MILIJARDU, SMRDI a kad objave sastav onda će vam biti sve jasno?
2021 04 17
Ja čekam drugu astra zenecu :) pošto je 3 meseca od jedne do druge, prošlo mi je mesec ipo
2021 04 22
Ja čekam drugu astra zenecu :) pošto je 3 meseca od jedne do druge, prošlo mi je mesec ipo
2021 04 22
> AppleRed: > Ja sam pitala ginekologa i kaže da nema kod nas na žalost. Pitala sam da li bi mogla da nabavim iz inostranstva i rekla je da nažalost ne zbog skladištenja. Update, danas sam vodila ćeru na revakcinaciju MMR, na ordinaciji pedijatra kao i na vakcinaciji u DZ je jasno istaknut spisak vakcina koje se mogu platiti i između varičele, meningokoka, rota virusa itd. tu je i HPV. Doza je oko 2500 dinara, primaju se tri doze, pedijatar preporučuje vakcinaciju oko 13-e godine. Možda do tada budu besplatne, ako ne budu, platiću. Tako da apsolutno se vrši vakcinacija u Srbiji, možda ginekolog nije upućen ili si ga davno pitala, pitaj pedijatra ili se informiši telefonom u Domu zdravlja <3
2021 04 23
Hvala Srebrna, pitala sam pre godinu i po kad mi je kćer stigla u to doba i nije bilo dostupno u Subotici. Pitaću ponovo, sad ima 14 godina, valjda nije kasno.
2021 04 28
Nema na čemu, ne brini, nije kasno, pogotovo dok ne stupe u seksualne odnose. Zaštita traje 10 godina.
2021 04 28
Vakcinisala sam se juce prvom dozom Sinofarm.Nikakve simptome nisam imala i nisam osetila ubod.Za 21 dan druga doza.Ruka me ne boli niti je otekla.Ama bas nista.
2021 04 28
Jesam , primila kinesku , nisam znala da sam u drugom stanju i imala spontani pobacaj...Posle vakcine nedelju dana i zavrsim u Narodnom frontu ...Devet punih nedelja sam bila trudna...😢😢😢
2021 04 28
> KristinaCa12: > Vakcinisala sam se juce prvom dozom Sinofarm.Nikakve simptome nisam imala i nisam osetila ubod.Za 21 dan druga doza.Ruka me ne boli niti je otekla.Ama bas nista. Ma extra
2021 04 28
1 2 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 24