Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

Svuda piše da ni jedna vakcina ne štiti 100 posto, već od 60 do 90 posto otprilike.
2021 03 27
> srebrna: > Hajmo malo diskusije o gorućoj temi :) > Slobodno se raspišite. > Jesam. > I mogu reći da sam apsolutno prijatno iznenađena organizacijom svega. > U prevodu, što se hoće, to se i može! > Sve pohvale za organizaciju, a da se većina ljudi nije uzentala, čekala bih je do najmanje juna. Nisam, iako radim kao profesorka i velika je gužva oko mene. Poštujem sve propisane mere, ne idem nikud posebno, dovoljan je rizik na poslu. Kovid nisam preležala i nadam se da neću. 😊
2021 03 27
Jesam. :) Iako imam 26 godina. U nauci sam i verujem u nauku.
2021 03 27
I ja sam. Prvo vidim koje posledice trpi moja porodica(pluća razorena idalje posle 3 meseca, opadanje kose, sestri čak i nokti) jer su preležali ja sam se uspela sačuvati. Drugo radim svakodnevno u prodaji sa ljudima i moram priznati da je većina i posle godinu dana jako neodgovorna i sklona teorijama zavere samim tim ugrožava svoju okolinu. I da štiti 50% ja ću biti mirnija. Inače u pitanju je pfizer, imam 30 godina. :")
2021 03 29
> veprolece: > Ali to zvanje,nudjenje prevoza...mnogo toga nejasnog sto se tice promocije vakcine i guranja da sto vise vakcina kupimo i budemo medju prvima na listi zemalja sa najvise vakcinisanih.Trebalo bi malo da se zapitamo sto se toliko odbija vakcinacija u svetu,pa im stalno prete novim zakljucavanjima,produzavanjem istih i oni i dalje ne popustaju.Inace,kao zdravstveni radnik,nisam se vakcinisala i ne planiram. Bravo za odgovor!!!
2021 03 30
Je l se vakcinisao neko ruskom? Kakva su iskustva za nju?
2021 03 30
Jesu, moja prijateljica anesteziolog koja je u crvenoj zoni još od marta prošle godine, ne pitaj kako živi i u kom je stanju. Baš nju je čekala, nije htela Pfizer a AZ još tada nije stigla. Slično AZ, jer je ista tehnologija, rekombinantna vakcina, imala je dva dana blažu temperaturu, malaksalost, bol u mišićima i zglobovima. Malčice je jača reakcija bila pri revakcini. I njena sestra stomatolog i njihov otac od 80 godina. I još par ljudi koje poznajem. Svi živi i zdravi i sve je ok. Nema loše vakcine. Sve je bolje nego kovid.
2021 03 30
> radmila0204: > Jesam. :) Iako imam 26 godina. U nauci sam i verujem u nauku. Tako i treba <3
2021 03 30
Jesam. Vakcina i revakcina Pfizer-ovom. Suprug obe doze Sputnjik V. Imamo po 42 godine, još nije pala gvozdena zavesa i počeo hladan rat. Ja inače ne oboljevam , grip sam možda imala i srednjoj školi što bi bilo u prošlom veku i milenijumu ali ne bih se igrala sa ovim. Vidim moje kolege zdrav.radnici ( ja sam saradnik) izginuše po Kovidu.
2021 04 03
Ja sam pisala vec na temi da sam se vakcinisala sa AZ pocetkom marta, imala sam 3 dana temp, malaksalost, bolove, bla bla, preziveh 😁 Medjutim.. Pre 2 nedelje krenu da mi oticu zlezde na vratu. Dr me posalje na UZ, sve ok, niko nema objasnjenje zbog cega, kazu moze od vakcine. Pocne da me boli vena na nozi, pa cela noga i kicma, da mi dr aspirin, kaze moguce od vakcine, pa kao prevencija da ne navucem tromb. Pocnu da mi se tresu ruke, povisen secer i holesterol (?!). Kaze draga dr, nisi prva koja posle vakcine ima povisen secer i holesterol. 🙄 Blago receno sam bila u soku. Dakle mesec dana pre toga radjena krvna slika iz nekih drugih razloga, sve mi je bilo ok. Uvek sam za vakcinu, dete mi je uredno vakcinisano, ali da me ubijete ako cu da se revakcinisem, ja se raspadoh, ne znam vise sta da mislim i koga da pitam. Kako je moguce da ja zdrava/prava odjednom posle vakcine zavrsim po lekarima non stop kao baba! Ne kazem da ce na svakoga da utice isto, niti da je ova vakcina losa, ali za mene je ocigledno ispala lose. Srebrna ti mi uvek kazes nesto pametno, slusam te 😎
2021 04 04
Baš mi je žao da si tako prošla, za žlezde mi je jasno i može se očekivati, a za vene - da li si radila dopler? Ne znam ni sama šta da mislim za AZ, mnoge države su je povukle zbog stvaranja trombova i sada se to dokazuje, a Velika Britanija je njome vakcinisala ogroman broj svojih građana. Verujem da će sve biti u redu iako mi šećer i holesterol ne liče na posledice vakcine. Moja drugarica i još par njih što su je primili nemaju nikakvih tegoba. Pišu da lepo štiti i prva doza a za revakcinaciju ćeš se najbolje posavetovati sa svojim lekarom. Možda ti i ovo bude od pomoći. https://www.alims.gov.rs/ciril/files/2021/03/PZR-COVID-19-Vccine-AstraZeneca.pdf
2021 04 05
Hvala Srebrna puno ❤❤❤ Dr opste prakse mi je prilicno skrta sto se tice davanja informacija, da ne kazem kao da mi se cini da nema pojma sta mi je, ukljucila mi je antibiotik i neki Gluformin za secer. Ne znam kom dr bih mogla da se obratim, nekome kome je sprecijalnost "Kompletan sok organizma" 😁 Da da, ti svi naslovi su krenuli posle mog primanja vakcine, ma reko' nece mene, razmisljam da pocnem da igram Loto 😎
2021 04 05
Inace svi iz moje porodici su primili Sputnjik i sve je ok, iako imaju i hronicne bolesti, eto ako se neko dvoumi 🤗
2021 04 05
Od kada ti je povisen secer i kolike su ti vrednosti pa je ukljucen Gluformin? Kakvi su ti parametri za trombozu da bi uopste pila Aspirin? Zasto antibiotik, koliki su leukociti i sedimentacija? Pisi u inbox, tako je najbolje.
2021 04 05
> NemojSmaras: > Mislim da je strah opravdan. > Ali teorije zavere, antene, 5g mreza, i ne znam ni ja sta vec, su sulude. > Cipovanje je hit. Imamo cipovane licne karte, i mob telefone, koristimo 4g mrezu i nemaju pojma da je zracenje od 5 g manje, ali cipovanje... > > Baletanka: > > Kao plase se vakcine, a dnevno upotrebe 365 kozmeticka preparata, koktel raznoraznih suplemenata, vitamina, pa brufen za glavobolju, pa paracetamol za temperaturu, pa onda nesto za bolove u ledjima, pa za smirenje itd itd. I za sve to znaju provereno sastav i nezeljena dejstva svakog dana, ali za vakcinu zaboga ne znaju. > > Vala bas jadna deca pored ovih neustrasivih tviter-zena-kraljica-teoreticarka zavere-spasavam svet-majki Zamolila bih Vas (@NemojSmaras), i sve osobe poput vas, da se prvo bar malo- ako ne i dobro informišete o ovakvim informacijama pre izlaganja svog mišljenja JER neupućeni ljudi mogu protumačiti Vaš govor kao istinit i širiti dalje dezinformacije koje ste pustili bez prethodne provere. Nakon višegodišnjeg konstantnog usavršavanja u oblasti koja je usko povezana sa radom antena te pomenutih vrsta mreža (4g, 5g itd.) Upravo ste pustili dezinformacije kako je 4g štetnija od 5g, te su u oblasti ispitivanja tih mreža inženjeri ustanovili da je 5g mreža najštetnija za sve ljude koji su u oblasti te mreže, ali ko želi da zna istinu neka se malo raspita i nauči nešto pre nego što odluči tvrditi neprevereno i netačno. Samo toliko od mene, a koliko bi lepši ovaj svet bio da znate šta sve tim proverama možete učiniti za sebe, da ne pominjem i ljudsku populaciju do koje dopirete. Hvala.
2021 04 05
1 2 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 24