Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

Juce je bilo na RTS nesto u vezi najnovijih istrazivanja, i preporucuje se vakcina bez obzira na trudnocu i planiranje bebe. To je sad kao zvanicno. Ali opet iz dana u dan se menjaju misljenja, tako da ne mogu vise da pohvatam :s
2021 03 09
Jedno pitanje..Neka poznanica primila AstraZenca vakcinu i posle nekoliko dana dobila koronu???Jel to od vakcine ili..?Malo sam se zbunila od ove price..
2021 03 10
Od Astra Zeneke skoro svako dobije temperaturu, to je prateci simptom, ali kazu da je najbolja, i revakcina je tek nakon 12 nedelja. Cula sam i ja slucajeve da vakcinisane osobe nakon nekoliko dana dobiju virus. Oni su virus vec imali u organizmu, tj .covid, i tada se pojavio prvi simptom. Pojavio bi se i bez vakcine
2021 03 10
Nisam i ne planiram.
2021 03 11
> bokica30: > NE i ne pada mi na pamet, sve što se potpisuje i radiš na svoju odgovornost NE i NE!!! Neću da izigravam zamorče majka sam i planiram još da rađam ne pada mina pamet da se igram sa svojim životom. Ne verujem u virus korona verujem da na struju iz vazduha a i truju sada vakcinama. A ti koji truju iz vazduha, koji vazduh dišu i šta im je cilj? Jasno je da je vazduh zagađen, samo to ne dolazi "odozgo" već baš naprotiv. Meni u stan koji je vrlo visoko (u soliteru), stiže smrad iz dimnjaka kuća koje lože na ono što im padne na pamet, a ne nečim što im je neko )"odozgo") propisao. I tu je i problem što tih zakona nema. Pošto je post o vakcinama, da kažem i da smo partner, ja i čitava familjia imali COVID, svako sa drugim simptomima i da se samo partner vakcinisao (kineskom) i imao je malo glavobolju posle obe doze. Prijatelji vakcinisani Astrom (jedna prijateljica doletela iz Nemačke da se vakciniše) su imali temperaturu, bili slomljeni itd. Niko od njih nije prethodno imao koronu. Ne znam da li je kod onih koji su preležali drugačije. Zanimljiv podatak je i da da sam ja imala antitela u avgustu, a već u oktobru ne, dok je moj brat radio juče test u istoj laborazoriji gde i prethodni put (Aqualab) i oba puta mu identičan rezultat (što takođe ne zvuči normalno). Kontaktirali laboratoriju i kažu da je čudno, ali nema greške. Aparat to pokazuje.
2021 03 14
> MALAODSTILA: > Nisamnkos uvek i bas se dvoumim. > Odlicna tema-hvala @srebrna ! :-) > Spadam u rizicnu grupu za dijagnozom Hasimota/hipotireoze i insulinske rez.....i sve to sa (samo) 35 g. Puno sam citala na temu vakcina i upravo kad se dodje do problema ljudi sa autoimunim bolestima, postoji dosta oprecnih misljenja da li treba da se vakcinisu ili ne. > Bas bih volela da cujem ako ima jos devojaka sa slicnim problemom - sta su uradile ili sta su ih savetovali... > Inace nisam protivnik vakcina, primila sam jesenas onu protiv sezonskog gripa. Pozdrav. Zao mi je sto cujem da imas autoimmune bolesti. Moja svekrva ima sve iste te kao I ti. Radi u Ministarstvu I prijavila se odmah da se vakcinise. Kad su culi da ima autoimmune bolesti, rekli su nikako da ne sme da se vakcinise.
2021 03 14
> Jouisseuse: > > bokica30: > > NE i ne pada mi na pamet, sve što se potpisuje i radiš na svoju odgovornost NE i NE!!! Neću da izigravam zamorče majka sam i planiram još da rađam ne pada mina pamet da se igram sa svojim životom. Ne verujem u virus korona verujem da na struju iz vazduha a i truju sada vakcinama. > A ti koji truju iz vazduha, koji vazduh dišu i šta im je cilj? Jasno je da je vazduh zagađen, samo to ne dolazi "odozgo" već baš naprotiv. Meni u stan koji je vrlo visoko (u soliteru), stiže smrad iz dimnjaka kuća koje lože na ono što im padne na pamet, a ne nečim što im je neko )"odozgo") propisao. I tu je i problem što tih zakona nema. Oh, da, sinoć bili u gostima u prigradskom naselju Niša. Toliko je bilo zagušljivo i smrdljivo kada smo krenuli kući oko pola 10, prestrašno, stavila sam N95 u autu, užas. Stigli u centar, vazduh ok, mada daleko od normalnog ali dakako mnogo manje zagađen. Neka, nema veze, večeras mi na Viber stigao antivakserski snimak kako se to "celebrity" vakcinišu. Igla se kao uvlači unutra, crna tečnost nestaje (bajdvaj vakcine nisu crne nego providne). Pa eto, kao, sve je kaobajagi a mi smo zamorčići. Da je iko video šta sam videla i doživeo šta sam doživela pa makar delić, verujem da bi promenili mišljenje. Ali o tome ne vredi pričati sa antivakserima jer se na žalost svodi na klin i ploču. Želim im da ne obole od covid pneumonije. Toliko.
2021 03 15
Ja mislim da se sad bez potrebe povlaci odmah granica,vaxer i antivaxer.Sta je sa onima koji misle da je ispitivanje trajalo jako kratko,jer realno jeste. Postoje istrazivanja i tvrdnje indijskih doktora da su imali jako lose reakcije na HPV vakcinu koju su davali devojcicama,tvrdnje su odbacene kao neosnovane.U mom okruzenju je troje umrlo posle revakcine(covid),sad ce neko reci umrli bi i inace,prirodno...Ali nisu bili bolesni pre,a imali su simptome covida par dana posle revakcine.Ko je slepo za vakcinaciju,taj ce naci milion i jedan razlog za,ko je protiv,moze isto toliko protiv.Pitanje je koliko traje imunitet i koliko cesto ce trebati da nas bodu,dokle cemo nositi maske,dokle ce trajati obaveza distanciranja...Nama sve vise prijatelja dolazi iz Madjarske,inostranstva,ljudi su poludeli,nista ne radi,ljudi se ne druze,ostaju bez posla...
2021 03 15
Kao lekar, apsolutno!
2021 03 16
> MALAODSTILA: > Nisamnkos uvek i bas se dvoumim. > Odlicna tema-hvala @srebrna ! :-) > Spadam u rizicnu grupu za dijagnozom Hasimota/hipotireoze i insulinske rez.....i sve to sa (samo) 35 g. Puno sam citala na temu vakcina i upravo kad se dodje do problema ljudi sa autoimunim bolestima, postoji dosta oprecnih misljenja da li treba da se vakcinisu ili ne. > Bas bih volela da cujem ako ima jos devojaka sa slicnim problemom - sta su uradile ili sta su ih savetovali... > Inace nisam protivnik vakcina, primila sam jesenas onu protiv sezonskog gripa. Imam takodje IR i 27 godina. Vakcinisala sam se. Smatram da je to obaveza svakog. Proucavala sam jako puno o tome, i ne znam sta da kazem osim da dezinformacija je na svakom koraku pa ako neko pozeli da ne veruje nauci moze vrlo lako da se odluci da verujem drugim stvarima. Nisam imala nikakve nuspojave, spavalo mi se malo i to je to. Dok se nasi ljudi plase cipovanja i da nece moci da imaju decu (nonsens), u Izraelu se zivot vratio u normalu. ✨
2021 03 22
> kofaspomijama: > > MALAODSTILA: > > Nisamnkos uvek i bas se dvoumim. > > Odlicna tema-hvala @srebrna ! :-) > > Spadam u rizicnu grupu za dijagnozom Hasimota/hipotireoze i insulinske rez.....i sve to sa (samo) 35 g. Puno sam citala na temu vakcina i upravo kad se dodje do problema ljudi sa autoimunim bolestima, postoji dosta oprecnih misljenja da li treba da se vakcinisu ili ne. > > Bas bih volela da cujem ako ima jos devojaka sa slicnim problemom - sta su uradile ili sta su ih savetovali... > > Inace nisam protivnik vakcina, primila sam jesenas onu protiv sezonskog gripa. > Imam takodje IR i 27 godina. Vakcinisala sam se. > Smatram da je to obaveza svakog. > Proucavala sam jako puno o tome, i ne znam sta da kazem osim da dezinformacija je na svakom koraku pa ako neko pozeli da ne veruje nauci moze vrlo lako da se odluci da verujem drugim stvarima. > Nisam imala nikakve nuspojave, spavalo mi se malo i to je to. Dok se nasi ljudi plase cipovanja i da nece moci da imaju decu (nonsens), u Izraelu se zivot vratio u normalu. ✨ Mi i dalje mislimo da ce da nam ubrizgaju HIV 😆 I ja kazem, Izraelu svaka cast. Hajmo tamo dok se ovde ne vakcinisu svi😉
2021 03 22
Moja koleginica se među prvima vakcinisala i posle toga revakcinisala, evo je pre 5 dana dobila koronu, ali ne od vakcine naravno, već od deteta, i uopšte nema blaže simptome. Ona se vakcinisala i revakcinisala kineskom vakcionom. Identičnu priču sam pročitala na jednoj grupi gde žena stomatolog isto ima koronu, isto od deteta dobila, a vakcinisana i revakcinisana. Srđan Dragojević, režiser, eno isto piše na tviteru, kinezom vakcinisan i ima koronu, isto od deteta zaražen. Moj neki zaključak je da je kineska vakcina izuzetno neefikasna i da su najveći sejači infekcije deca jer imaju jako slabe ili nikakve simptome i zato se ne primeti da su zaraženi sve dok ne zaraze porodicu ili nastavnike. I da. jedan lekar, mlad, anesteziolog Darko Purić, je umro od korone, a primio je kinesku vakcinu, glumac Vlasta Velisavljević - vakcinisan i revakcinisan, isto kinezom, u teškom je stanju. Nisam protiv vakcina, ali očigledno je da kineska ne radi protiv novog soja koji hara trenutno.
2021 03 23
Da li neko mozda ima informaciju ili objasnjenje.Vec ne znam koji put cujem da je neko oboleo od korone posle prve vakcine ili posle revakcine.Pokusavam nesto da izguglam ali ne pronalazim
2021 03 26
Ja sam lekar, dakle mogu da Vam objasnim. Nakon što ste vakcinisani, Vi tek krećete da stvarate antitela koja Vas štite od infekcije. To vreme je različito za različite vakcine, ugrubo je oko 2,3 nedelje. Može da se desi da na tu vakcinaciju odete u periodu inkubacije virusa (10-14 dana), dakle kada još uvek nemate antitela, ali nosite virus u sebi. Nakon perioda inkubacije, kada se jave simptomi, osoba razvija kliničku sliku covida bez obzira na imunizaciju. Dakle, može da se desi, ukoliko na imunizaciju odete u periodu kada ste u inkubaciji. Ili, ukoliko neposredno po imunizaciji dodjete u kontakt sa covidom, unutar one dve-tri nedelje kada niste formirali antitela.
2021 03 26
@Sanjarica..Hvala.A da li isto vazi i kada se dobije kovid posle druge vakcine,odnosno revakcine? Da li je onda pozeljno uraditi test pre vakcinacije?
2021 03 26
1 2 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 24