Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

> VanaNaNaNa: > Zašto ste tužni? Nemojte biti. Mislim to što smo podeljeni jedni protiv drugih jeste malo žalosno ali na tome se može raditi, počevši od razumevanja koje mi svi kao ljudi imamo u sebi i možemo ga probuditi. > Meni je žao za svakoga ko se mučio i umro, ne doživljavam to lično u svakom slučaju i primeru doduše. Isto kao što ne doživljavam i svaki slučaj raka ili neke treće bolesti. Jasno razumem da se od kovida može umreti, da postoje ljudi koji su pogođeni i imaju jezive priče, lekari koji su tome svedočili kao i porodice, jako poštujem njihovu tugu i ne govorim da je kovid prevara ili izmišljena bolest - ali ne planiram da se vakcinišem iz mnogih razloga. Bilo bi verovatno suludo pisati o razlozima detaljno, jer da bi to razumeli morali bi da poznajete mene kao osobu i da imate neki uvid u moj život, isto kao što bi ja morala da imam uvid u vaš kako bi lakše razumela zašto ste se vakcinisali jer za mene je to apsolutno jednako suludo kao što je za vas ovo moje. 😊 Ne možete porediti odnos prema raku ili nekoj 'trećoj bolesti' sa odnosom prema ovoj...zdravlje drugih, u ovom slučaju, zavisi i od Vašeg i obrnuto...ali nebitno, iz moje perspektive svi koji se ne vakcinišu (osim onih koji iz medicinskih razloga ne mogu) su sebični...ja sam preležala kovid bez ikakvih komplikacija, okružena sam svakodnevno gomilom ljudi i u tom smislu sam u riziku ali izgleda da mi je imunitet jak (doduše svakako pojačan vakcinom) pa se ne brinem nešto za sebe ali smatram vakcinaciju svojom obavezom iz solidarnosti prema drugima...samo što je solidarnost kod nas izgleda 'passe'... .
2021 09 13
Ništa nije samo kod nas. Mnogo ljudi svuda na ovom svetu iz različitih razloga ne želi da se vakciniše. Kada se odnosimo prema tim ljudima kao prema sebičnima i glupima, kao što se odnosi predsednik ove države ili članovi kriznog štaba koji ordiniraju po tv-u, govorimo više o sebi jer stavljati sebe u grupu nesebičnih i pametnijih je baš nezahvalno u ovoj situaciji kojoj još apsolutno niko ne može znati krajnji ishod i dalje posledice. Jedino što je glupo i sebično jeste to što se obe strane prave prepametne do iznemoglosti povodom nečega o čemu ne znaju ništa, što ego kao da je na steroidima, što i dokazuje dokle smo napredovali kao ljudsko društvo u suštini.
2021 09 13
> VanaNaNaNa: > Ništa nije samo kod nas. Mnogo ljudi svuda na ovom svetu iz različitih razloga ne želi da se vakciniše. > Kada se odnosimo prema tim ljudima kao prema sebičnima i glupima, kao što se odnosi predsednik ove države ili članovi kriznog štaba koji ordiniraju po tv-u, govorimo više o sebi jer stavljati sebe u grupu nesebičnih i pametnijih je baš nezahvalno u ovoj situaciji kojoj još apsolutno niko ne može znati krajnji ishod i dalje posledice. Jedino što je glupo i sebično jeste to što se obe strane prave prepametne do iznemoglosti povodom nečega o čemu ne znaju ništa, što ego kao da je na steroidima, što i dokazuje dokle smo napredovali kao ljudsko društvo u suštini. Nikad nisam rekla 'glupi' već samo sebični...i da, u pravu ste - svugde na svetu ima sebičnih ljudi...ali ima i gde nisu, u Danskoj npr. je vakcinacijom postignut kolektivni imunitet pa sad ljudi lepo uživaju u slobodi kao što i zaslužuju...Niti se pravim prepametna niti mislim da sam ali jednostavno ne mogu da ne primetim koliko su svi spremni da nađu milion argumenata kako bi zamaskirali najobičniju sebičnost...možda niste ni svesni a možda se samoobmanjujete,nebitno...ljudi su nekad bili spremni da daju najvrednije što imaju, svoj život, za opšte dobro, za ideale, istinu , pravdu,ljubav prema bližnjima...ne pravim se spremnom da podnesem takvu žrtvu (sad mi žao tih silnih fenomenalnih ljudi koji su kroz istoriju podnosili strahovite žrtve za ovakvo društo - pritom mislim globalno) ali nešto malo i mogu.... I molim Vas nemojte ovu priču ni na koji način povezivati s Prvorođenim jer je on antireklama za sve što 'dotakne' i ne moramo ga baš 'sretati' i na Krpicama, i onako ga svugde previše ima....Neću više divnoj Srebrnoj da 'otimam' temu, a izgleda da i nema svrhe...
2021 09 14
Ok 🤷🏼‍♀️
2021 09 14
@supergaga ne otimaš mi temu :")
2021 09 14
> srebrna: > @supergaga ne otimaš mi temu :") ♥️
2021 09 14
> supergaga: > > VanaNaNaNa: > > Zašto ste tužni? Nemojte biti. Mislim to što smo podeljeni jedni protiv drugih jeste malo žalosno ali na tome se može raditi, počevši od razumevanja koje mi svi kao ljudi imamo u sebi i možemo ga probuditi. > > Meni je žao za svakoga ko se mučio i umro, ne doživljavam to lično u svakom slučaju i primeru doduše. Isto kao što ne doživljavam i svaki slučaj raka ili neke treće bolesti. Jasno razumem da se od kovida može umreti, da postoje ljudi koji su pogođeni i imaju jezive priče, lekari koji su tome svedočili kao i porodice, jako poštujem njihovu tugu i ne govorim da je kovid prevara ili izmišljena bolest - ali ne planiram da se vakcinišem iz mnogih razloga. Bilo bi verovatno suludo pisati o razlozima detaljno, jer da bi to razumeli morali bi da poznajete mene kao osobu i da imate neki uvid u moj život, isto kao što bi ja morala da imam uvid u vaš kako bi lakše razumela zašto ste se vakcinisali jer za mene je to apsolutno jednako suludo kao što je za vas ovo moje. 😊 > Ne možete porediti odnos prema raku ili nekoj 'trećoj bolesti' sa odnosom prema ovoj...zdravlje drugih, u ovom slučaju, zavisi i od Vašeg i obrnuto...ali nebitno, iz moje perspektive svi koji se ne vakcinišu (osim onih koji iz medicinskih razloga ne mogu) su sebični...ja sam preležala kovid bez ikakvih komplikacija, okružena sam svakodnevno gomilom ljudi i u tom smislu sam u riziku ali izgleda da mi je imunitet jak (doduše svakako pojačan vakcinom) pa se ne brinem nešto za sebe ali smatram vakcinaciju svojom obavezom iz solidarnosti prema drugima...samo što je solidarnost kod nas izgleda 'passe'... > . A zašto vi mislite da ste solidarni kad kao vakcinisani prenosite virus? Razlog vakcinacije je da vi lakše podnesete bolest, ne da drugom ne prenesete.
2021 09 21
Ja sam se vakcinisala...obe doze primila...nikakav kontra efekat nisam imala.Sve proslo super...primila Sinofarm...Da,vakcina stiti da ne obilis tesko i da ne zavrsis na raspiratoru,a ne stiti od toga da ne zarazis druge...postujem svacije misljenje,ali negde postoje razlozi kad mora da se primi.Ja imam visak kg i imala sam u porodici rak pluca (oceva majka)...necu da razmisljam.Kao mala sam imala problema...cesti bronhitisi...operisala sam krajnike,pa sad mi sve ide na pluca,jer nema sta da stiti. Ko nece da se vakcinise,ne mora...svako ima pravo na svoju odluku.
2021 09 21
Pa bar ste iskreni.Svako ko misli da treba,iz ovog ili onog razloga,bolje da se vakcinise.Rodjaka,izolovana godinu dana,znaci cetvoro u izolaciji u jednoj kuci,jedini kontakt su imali sa zenom koja im je donosila namirnice,kad se vakcinisao prvi iz kuce,razboleli su se svi u kuci.Nju su vakcinisali 3 nedelje nakon kovida,sto ne bi trebalo.Nije im ugrozeno fizicko zdravlje,niti su stari,ali su ih drzali zatvorene kao kerove celu godinu,sve pod izgovorom da vlada korona.Eto rusenja ljudskih prava.Sad su svi vakcinisani,imaju izlaz 2 x nedeljno. Neko spomenu Dansku cini mi se,a sta sa Izraelom?Ogromne pare su u igri,testovi i vakcine jako puno kostaju,videcemo za 10,20 godina ko stoji iza ovoga,nesto ne verujem da je sismis.
2021 09 21
Evo i ja da se prikljucim ovoj temi. Nisam ,niti planiram. Protivnik sam vakcinacije u svakom smislu,posebno ove protiv Covida. Smatram da je ovo sve samo punjenje dzepova bogatasima. Ako uzmemo u obzir da je tokom ove frke sa koronom svet dobio jos nekoliko milijardera dok mi obicni smrtnici jmamo sve manje para,onda je jasno da ovo vise nema veze sa virusom. Ne zelim da primam nista u sebe protiv nekog tamo virusa cija je stopa smrtnosti manja od 1% ,dakle 99% ljudi se izleci. Takodje,virus nije izlovan sto jr dovoljan razlog da se zapitamo da li on zapravo i postoji ili neki drugi faktori dovode do toga da svakodnevno dobijamo simpotome virusa(trovanja). Pogledajte nase nebo svaki dan. Oblaci koji nemaju izgled oblaka nego neke magle, tragovi aviona nakon kojih nastanu ti maglicasti oblaci. Zagadjenost vazduha konstantna. Iskreno smatram da je svr ovo samo trovanjr ljudi. Bil Gejts,covek koji finansira vakcine iizjavio je da zeli da smanji populaciju sveta na 1 milijardu i to vakcinama, gmo hranom i sterilizacijom ljudi preko vakcina. Ko ne veruje neka potrazi na jutjubu ima njegov intervju gde to govori. Ovo je sve politicka prica svetskih mocnika kojima je za cilj da vladaju svetom i ljudima a mi smo toliko mali i preokipirani nasim zivotima i prezauzeti poslovima da to i ne primecujemo. Prihvatamo sve i prihvaticemo sve zarad licnog komfora. To je moje misljenje po pitanju vakcinacije. I da, u Britaniji je u ovoj godini umrlo mnogo vise ljudi od korone nego prosle godine a 78% umrlih bili su vakcinisani. Sta mislite zasto forsiraju da stariji od 65 prime vakcinu? Zato sto vise ne doprinose svetu i nisu potrebni. Eto tako na njih gleda Bil Gejts i ostali mocnici. Ali opet kazem,neka svako radi kako misli da treba. Ne osporavam nicije misljenje.
2021 09 23
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/f869138d561dedb6365aa18740dcb40f.jpg) supergago, divim se tvom entuzijazmu i dobroj volji, ali ne rasipaj energiju i reči uzaludno, ne vredi. ako bih upitala dancidanci da potkrepi ijednu tvrdnji iznetu u svom postu nekim validnim linkom ili zvaničnim statističkim podatkom, dobila bih odgovor da se sve ili krije, ili namešta, ali da samo odabrani, poput nje i ove fine gospode sa twitter fotke imaju pristup izvoru istine i saznanja. evo samo jedan podatak u gomili papagajskih besmislica koje je danci iznela u postu iznad, o 78 posto smrtnosti od kovida među vakcinisanima u britaniji ove godine, ovakva je sutuacija u engleskoj, od januara do jula 2021: ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/8606cfad2aaec5f3c5f53ae4837e81f1.jpg) ali, opet ću, ne vredi.
2021 09 25
Jesam ,.cekam trecu , tj poziv za trecu
2021 09 26
> EsBeBe: > supergago, divim se tvom entuzijazmu i dobroj volji, ali ne rasipaj energiju i reči uzaludno, ne vredi. :) shvatila sam i odustajem...mada mi je stvarno neverovatna ta pojava da ljudi više veruju onom što pročitaju dok sedeći na wc šolji listaju objave po društvenim mrežama nego onom što im stručna lica kažu...neverovatno...
2021 09 26
> supergaga: > > EsBeBe: > > supergago, divim se tvom entuzijazmu i dobroj volji, ali ne rasipaj energiju i reči uzaludno, ne vredi. > :) shvatila sam i odustajem...mada mi je stvarno neverovatna ta pojava da ljudi više veruju onom što pročitaju dok sedeći na wc šolji listaju objave po društvenim mrežama nego onom što im stručna lica kažu...neverovatno... upravo, i onda kreće kopipejst po društvenim mrežama.najfascinantnije od svega mi je, moram da priznam, tvrdnja da "virus nije izolovan i samim tim ne postoji", iako su ga još u decembru 2019. izolovali naučnici u kini, pa potom timovi naučnika u italiji, americi, itd. izolovati znači uzeti izorak onoga što izaziva upalu iz organizma inficirane osobe, posejati je na tačno određenu podlogu, videti šta je niklo, odnosno, šta se reprodukovalo, a zatim ponoviti postupak par hiljada puta da bi se utvrdilo da li isti virus/bakterija izazivač kod ljudi sa istim simptomima. tek onda se određuje genomska sekvenca virusa. pa, pobogu, izolovan i mrtav virus je u kineskoj vakcini protiv kovida, kako to objašnjavaju antivakseri? a, da, nije virus u vakcini, nego "abortirani fetus čoveka", smetnuh na trenutak sa uma. :D
2021 09 26
> EsBeBe: a, da, nije virus u vakcini, nego "abortirani fetus čoveka", smetnuh na trenutak sa uma. :D :') :') :')
2021 09 26
1 2 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 24