Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

⭐CASKANJE⭐

Najbolje pitaj imunologa...Gledala sam naTV je bila emisije argumenti za i protiv.....I lekarka koja je bila protiv nije bas iznela neke argumente..Ali svakako da je izazvala strah i sumnju,sa terminologijom koju je koristila :/ S druge strane je bio imunolog koji je bio veoma ubedljiv i veoma jasno dao do znanja da vakcina nema nikakve veze sa autizmom..E sada da li je samo pitanje retorike,cija je bila bolja, ne znam....Svakako dobro se informisi .
2018 05 30
Ne recept, uputstvo za upotrebu , izvin'te XD
2018 05 30
E, da koš nešto, nznm da li znate, ali kod autistične dece se u većini slučajeva nađe klostridija, neka bakterija u debelom crevu, koja izaziva poremećaje u ponašanju i nijakp ne mogu da je izleče. Ta moja drugarica se konsultovala sa nekim lekarom koji je izneo sumnju da je ta bakterija bila u toj seriji vakcina kada je njeno dete primilo. Ona odlazi sa detetom u Lipovicu na lecenje i radionice. Neverovatno je da su sva deca koja tamo dolaze vakcinisama iz te iste serije, iste godine.
2018 05 30
Mi smo deci dali vakcine na vreme, nismo imali nikakvih reakcija. Naravno i mi smo bili podozrivi kada smo culi sva ta rekla-kazala iskustva, ali kako je blizak rodjak mog supruga direktor agencije za lekove u Crnoj Gori, a po profesiji biohemicar on nam je strucno objasnio zasto autizam nije uzrokovan MMR vakcinom. Takodje i on sam ima 4oro unucadi koji su vakcinisani bez problema. Jedino sto nam je rekao to je da pre svake vakcine uradimo krvnu sliku sa CRP-om kako bismo se uverili da je dete zdravo pre vakcinacije i da je bitno da deca ne budu alergicna na jaja jer onda MMR mora da se daje iz nekoliko puta jer moze da izazove neku reakciju....ne secam se vise ni zbog cega, sve sam izbacila iz glave cim smo zavrsili sa tim bez problema..... Na kraju krajeva vise me plase grozne komplikacije koje mogu da nastanu usled malih boginja nego autizam sam po sebi.....
2018 05 30
> lokibg: > Mi smo deci dali vakcine na vreme, nismo imali nikakvih reakcija. Naravno i mi smo bili podozrivi kada smo culi sva ta rekla-kazala iskustva, ali kako je blizak rodjak mog supruga direktor agencije za lekove u Crnoj Gori, a po profesiji biohemicar on nam je strucno objasnio zasto autizam nije uzrokovan MMR vakcinom. Takodje i on sam ima 4oro unucadi koji su vakcinisani bez problema. > Jedino sto nam je rekao to je da pre svake vakcine uradimo krvnu sliku sa CRP-om kako bismo se uverili da je dete zdravo pre vakcinacije i da je bitno da deca ne budu alergicna na jaja jer onda MMR mora da se daje iz nekoliko puta jer moze da izazove neku reakciju....ne secam se vise ni zbog cega, sve sam izbacila iz glave cim smo zavrsili sa tim bez problema..... > Na kraju krajeva vise me plase grozne komplikacije koje mogu da nastanu usled malih boginja nego autizam sam po sebi..... Pa i meni je dr. rekla da je sigurna da ne uzrokuje, ali da je njeno lično mišljenje da postoji mogućnost da može bitti okidač.. uh, Boga mi mene plaši autizam.. živela sam sa ujakom 20godina koji je imao šizofreniju praćenu simptomima autizma, tj njegova bolest je i počela ka neki blaži oblik autizma i to stanje je uzrokovalo šizofreniju, tako da me nijedna bolest ne plaši kao ta čudna stanja i mentalne bolesti
2018 05 30
> Debela_devojka: > Žene, jedno pitanje: mi ovih dana imamo redovan pregled kod pedijatra i čeka nas famozna MMR. S obzirom na to da mija bliska drugarica ima ćeru, koja je U TREĆOJ GODINI ( podvlačim treću, jer se svi drže priče da se davanje vakcine poklapa sa simptomima autizma), dakle u trećoj, zbog alergije neke, primila vakcinu i dve ned kasnije se ugasila. Ja sam svedok da je bilo tako. Pedijatar nam je rekla, citiram: ,,Moje mišljenje je da NE IZAZIVA TO STANJE, ALI DA VAKCINA MOŽE BITI OKIDAČ, AKO IMA PREDISPOZICIJA.“ Imam u porodici čak četvoro sa šizofrenijom i znacima autističnog stanja, muž ima dva bratanca sa Daunovim. Eto ne znam, Boga ni :/ kako biste pustupile? Da sačekamo još malo? Ja nisam nikakav teoretičar zavera i tako to, ali ne može čovek sa se ne zamisli. Već danima razmišljam kako da se postavim i da li da čekamo, baš sam se nešto prepala Nije dokazano da vakcina izaziva autizam, ako Vam je dete u spektru to ce se svakako pokazati. Obicno se znaci autizma ispoljavaju u doba kad dete prima mmr, pa se zato povezuju. Kontraindikacija moze biti i smrtni ishod, ali to Vam je statisticki podatak, kad pogledate rizike, za za vakcinaciju. Dete bi trebalo vakcinisati, ja svoju jesam. E sad posto je Vasa prica specificna, nisam lekar po profesiji, ali da je moje dete u pitanju, cekala bih da progovori u smislu da moze sklopiti prostu recenicu i da vidim da su joj motoricke funkcije u redu. Da sam u Vasoj situaciji, verovatno bih panicila i odvela dete na preglede kod neurologa, logopeda i sl. pre vakcine. Meni su oba pedijatra savetovala da dan pre vakcine uradim kks i crp. Inace, moj stav je da se dete mora vakcinisati zbog kolektivnog imuniteta i visokorizicnih grupa koje ne smeju primiti vakcinu.
2018 05 30
> MlleSanja: > > Debela_devojka: > > Žene, jedno pitanje: mi ovih dana imamo redovan pregled kod pedijatra i čeka nas famozna MMR. S obzirom na to da mija bliska drugarica ima ćeru, koja je U TREĆOJ GODINI ( podvlačim treću, jer se svi drže priče da se davanje vakcine poklapa sa simptomima autizma), dakle u trećoj, zbog alergije neke, primila vakcinu i dve ned kasnije se ugasila. Ja sam svedok da je bilo tako. Pedijatar nam je rekla, citiram: ,,Moje mišljenje je da NE IZAZIVA TO STANJE, ALI DA VAKCINA MOŽE Ma, ja nikakp nisam protiv vakcine i ponavljam, ne mislim da izaziva, ali neka supstanca svakako može biti okidač , pa čak i u prirodi, a kamoli kad je hemija u pitanju. Što se tiče povezanost autizma i vremena kada se vakcina prima, upravo zbog toga sam navela primer drugarice. Znam njeno dete, bila je draga, pričljiva, pevala pesmice... u trećoj godini je primila mmr, posle 15 dana dete nije znalo nijednu reč da kaže, čupala se za kosu, krila ispod stola. Dijagnoza autizam. Pritom joj sestra iz istog Doma Zdravlja 4 godine kasnije rekla (upoznale se na nekom veselju), da su te godine vakcine bile bez deklaracije i možda čak i bajate, ali su morali da ih potroše i da ćute o tome ,naravno. Mislim, ona nije protiv, čak je i drugo dete vakcinisala, nije ni sama sto posto sigurna da je autizam posledica mmra, ali sto bi i sama imala običaj da kaže: ne može roditelj da se ne zapita da li su sve šuplje priče ili postoji neka povezanost... jbm li ga.. ta devojčica je divna, ja je obožavam, ali nije u stanju ni da piški sama, ni da jede.. baš teška situacija..
2018 05 30
Znam dosta takvih prica i skepticna sam. Napisala sam Vam gore, ako se bojite, obavite sve pretrage privatno, da budete mirne savesti. Koliko Vam je staro dete?
2018 05 30
> MlleSanja: > Znam dosta takvih prica i skepticna sam. Napisala sam Vam gore, ako se bojite, obavite sve pretrage privatno, da budete mirne savesti. Koliko Vam je staro dete? Pa, sad će 13 meseci, s tim što je dr predložila da odmah primi, jer se selimo u drugu državu. A ona niti priča, niti hoda kako treba još uvek.
2018 05 30
> Debela_devojka: > > MlleSanja: > > Znam dosta takvih prica i skepticna sam. Napisala sam Vam gore, ako se bojite, obavite sve pretrage privatno, da budete mirne savesti. Koliko Vam je staro dete? > Pa, sad će 13 meseci, s tim što je dr predložila da odmah primi, jer se selimo u drugu državu. A ona niti priča, niti hoda kako treba još uvek. Nemojte, odlozite. Moja je primila sa 16. Prohodala je u 14. mesecu, ali je vec pricala proste recenice. Da sam u Vasoj situaciji, odlozila bih. Sa takvom istorijom bih sacekala da proprica i prohoda. Privatni pedijatar mi je rekao da druge godine treba da je primi. Ovo je moje misljenje naravno.
2018 05 30
> Debela_devojka: > > MlleSanja: > > Znam dosta takvih prica i skepticna sam. Napisala sam Vam gore, ako se bojite, obavite sve pretrage privatno, da budete mirne savesti. Koliko Vam je staro dete? > Pa, sad će 13 meseci, s tim što je dr predložila da odmah primi, jer se selimo u drugu državu. A ona niti priča, niti hoda kako treba još uvek. Ja bih onda ipak sacekala malkice ako si vec zabrinuta a u medjuvremenu bih obavila sve analize posto sam pomalo hipohondar. MMR vakcinu moze da primi i u drugoj drzavi koliko mi se cini.
2018 05 30
> lokibg: > > Debela_devojka: > > > MlleSanja: > > > Znam dosta takvih prica i skepticna sam. Napisala sam Vam gore, ako se bojite, obavite sve pretrage privatno, da budete mirne savesti. Koliko Vam je staro dete? > > Pa, sad će 13 meseci, s tim što je dr predložila da odmah primi, jer se selimo u drugu državu. A ona niti priča, niti hoda kako treba još uvek. > Ja bih onda ipak sacekala malkice ako si vec zabrinuta a u medjuvremenu bih obavila sve analize posto sam pomalo hipohondar. MMR vakcinu moze da primi i u drugoj drzavi koliko mi se cini. Da, može, neho znate kakvi su naši lekari, i oni se sada boje kazni, ako propuste neko dete bez vakcine i slično. Tako ću i da uradim, prvo sve analize i sačekaću da razvije govor i da prohoda kako treba. Tako sam i mislila, nego u okruženju svi nešto vršili pritisak na mene zbog te epidemije, te idi ofmah, vodi je, požuri, pa sam pomislila da sam možda ja blesava što hoću malo da odložim. Hvalaaa :)
2018 05 30
E da, moj mladji sin je do pune tri godine samo mumlao. Nije znao da kaze cak ni mama, dakle bukvalno nista! Ali je zato sve razumeo, pokazivao prsticima sta mu treba i komunicirao neverbalno. I kada je napunio 3 godine odjednom dete propricalo kao od sale. Evo ga sad ne zaklapa, cak bolje prica od starijeg koji ima 5 godina i koji se mazi dok govori i cesto su mu price nepovezane sa stvarnoscu nego sa njegovom mastom....
2018 05 30
> lokibg: > E da, moj mladji sin je do pune tri godine samo mumlao. Nije znao da kaze cak ni mama, dakle bukvalno nista! Ali je zato sve razumeo, pokazivao prsticima sta mu treba i komunicirao neverbalno. I kada je napunio 3 godine odjednom dete propricalo kao od sale. Evo ga sad ne zaklapa, cak bolje prica od starijeg koji ima 5 godina i koji se mazi dok govori i cesto su mu price nepovezane sa stvarnoscu nego sa njegovom mastom.... Da, ima takvih lenčugica :D pa, neka je dete maštovito, kreativac :) moja samo ono ma ma, ba ba i sad je počela da šuška, kad ja kažem šta je, ona kao ššššmmm ili kad joj kažem gde si ona nešto ešiii XD baš mi je slatko to. Ali se ne mazim kad pričam sa njom, već sve izgovaram pravilno i razgovetno, kao sa odraslom osobom
2018 05 30
> Debela_devojka: > > lokibg: > > E da, moj mladji sin je do pune tri godine samo mumlao. Nije znao da kaze cak ni mama, dakle bukvalno nista! Ali je zato sve razumeo, pokazivao prsticima sta mu treba i komunicirao neverbalno. I kada je napunio 3 godine odjednom dete propricalo kao od sale. Evo ga sad ne zaklapa, cak bolje prica od starijeg koji ima 5 godina i koji se mazi dok govori i cesto su mu price nepovezane sa stvarnoscu nego sa njegovom mastom.... > Da, ima takvih lenčugica :D pa, neka je dete maštovito, kreativac :) moja samo ono ma ma, ba ba i sad je počela da šuška, kad ja kažem šta je, ona kao ššššmmm ili kad joj kažem gde si ona nešto ešiii XD baš mi je slatko to. Ali se ne mazim kad pričam sa njom, već sve izgovaram pravilno i razgovetno, kao sa odraslom osobom Nisam se ni ja nikada mazila sa njima dok pricamo, ali deca cesto to rade-mislim na mazenje tokom govora. Jedino sto mi ne pada na pamet da ga sad vodam kod logopeda zbog toga jer vidim da cim je kontinuirano u kolektivu prestane tako da govori...ako budem ipak morala da ga vodim kod logopeda naravno da hocu, ali mislim da trenutno nema potrebe
2018 05 30
1 2 ... 32 33 34 35 36 37 38 ... 72